Útok na USA začne u sopky v Yellowstonu, říká ruský generál

Martin Novák Martin Novák
2. 4. 2015 17:00
Ruský vojenský analytik tvrdí, že jeho země se musí bránit, protože NATO se posunuje k jejím hranicím.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: YouTube

Moskva/Praha – Svérázným způsobem přispěl do debaty o současné krizi mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině ruský analytik Konstantin Sivkov.

Muž, který je podle oficiálních údajů generálplukovníkem, prvním viceprezidentem Akademie geopolitických problémů, doktorem "vojenských věd" a vojenským expertem, navrhuje atomový útok buď na sopku v národním parku Yellowstone, nebo na tektonický zlom San Andreas v Kalifornii.

Jeho úvaha se objevila na stránkách časopisu Vojensko-průmyslový kurýr pod titulkem Jaderný specnaz.

Sivkov byl v roce 2013 hostem Moskevského ekonomického fóra, nemá ale žádný vliv na rozhodování v armádě nebo Kremlu.

Opakovaně ve svých článcích zdůrazňuje, že Rusko se musí bránit, protože NATO se posunuje k jeho hranicím. Obrací se k té části Rusů, která zastává extrémně protizápadní stanoviska. V minulosti sloužil u námořního vojska.

Průzkum agentury VTSIOM z loňského října ukázal, že za největšího nepřítele jejich země považuje Spojené státy 73 procent Rusů.

"Geologové věří, že sopka Yellowstone může každou chvíli explodovat. Jsou tam známky zvýšené sopečné aktivity. Stačil by tak malý úder, aby nastala erupce. Následky by pro Spojené státy byly katastrofální – země by prostě zmizela," píše Sivkov.

Takzvaný Yellowstonský supervulkán naposledy vybuchl přibližně před 640 tisíci lety.

Úder na San Andreas by podle Sivkova vyvolal vlnu tsunami na západním pobřeží USA.

Analytik, který se nechá fotografovat a vystupuje na veřejnosti v uniformě, připisuje NATO a Američanům ty nejhorší úmysly. V předchozích textech a rozhovorech tvrdí, že USA chtějí Rusko zničit a že Rusko je na tom hůře než před půlstoletím, protože přišlo o spojence z Varšavské smlouvy.

Americké zpravodajské služby podle Sivkova spolupracují s Vatikánem.

Zmínkou o možném jaderném úderu proti USA na sebe loni upozornil ve vysílání ruské televize moderátor Jevgenij Kiseljov. Nyní je na americkém seznamu osob, kterým není povolen vstup na území Spojených států.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy