U Haagu se srazily lodě, uniklé palivo moře neohrozí

Reuters Reuters
12. 10. 2010 9:52
K havárii došlo 30 kilometrů od nizozemského Scheveningenu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Amsterdam - Tanker převážející letecké palivo a nákladní loď se srazily 30 kilometrů od nizozemských břehů u Scheveningenu.

Podle agentury ANP je v boku tankeru díra o průměru až šesti metrů a vysoce hořlavé palivo uniká do moře.

"Únik se podařilo zastavit, palivo bylo přečerpáno," řekl podle agentury Reuters mluvčí nizozemské pobřežní stráže Peter van Oorschot.

Na hladině moře zůstala skvrna o šíři třech kilometrů, kerosin se však rychle vypařil.

Unikající palivo tak nedosáhlo nizozemských břechů. Podle van Oorschota nepředstavuje havárie vážné riziko pro životní prostředí.

Kolik paliva řecký tanker převážel, a kolik uniklo do moře, zatím není známo.

Mluvčí nizozemské pobřežní stráže se na místo havárie rychle dostavila záchranná plavidla vybavená k likvidaci ekologických havárií. Počasí bylo příznivé, vlny dosahovaly pouze metrové výšky. 

Při nehodě podle něj nebyl nikdo zraněn.

Tanker měl pětadvacetičlennou posádku. Kyperská nákladní loď měla na palubě 12 členů posádky a požádala o přijetí rotterdamský přístav.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy