Turecko a Rusko se dohodly na příměří v Sýrii, píše turecká agentura

ČTK ČTK
28. 12. 2016 11:53
Turecko a Rusko se dohodly na návrhu, který má vést k příměří v Sýrii. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informovala agentura Anadolu. Ta dodala, že obě země usilují o to, aby klid zbraní platil už od středeční půlnoci. Turecký ministr zahraničí řekl, že Turecko připravilo dohodu o příměří. Mluvčí Kremlu se však k otázce nevyjádřil. Minulý týden v Moskvě jednali zástupci Ruska, Íránu a Turecka, kteří poté řekli, že "jsou na dohodu o míru připraveni". Moskva a Teherán vystupují jako spojenci syrského prezidenta Bašára Asada, kterému naposledy pomohly dobýt strategicky důležité město Aleppo. Ankara naopak patří k ostrým kritikům Damašku a podporuje umírněné povstalce.
Evakuace v syrském Aleppu.
Evakuace v syrském Aleppu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy