Turecko a Rusko se dohodly na příměří v Sýrii, píše turecká agentura

ČTK ČTK
28. 12. 2016 11:53
Turecko a Rusko se dohodly na návrhu, který má vést k příměří v Sýrii. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informovala agentura Anadolu. Ta dodala, že obě země usilují o to, aby klid zbraní platil už od středeční půlnoci. Turecký ministr zahraničí řekl, že Turecko připravilo dohodu o příměří. Mluvčí Kremlu se však k otázce nevyjádřil. Minulý týden v Moskvě jednali zástupci Ruska, Íránu a Turecka, kteří poté řekli, že "jsou na dohodu o míru připraveni". Moskva a Teherán vystupují jako spojenci syrského prezidenta Bašára Asada, kterému naposledy pomohly dobýt strategicky důležité město Aleppo. Ankara naopak patří k ostrým kritikům Damašku a podporuje umírněné povstalce.
Evakuace v syrském Aleppu.
Evakuace v syrském Aleppu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy