Trump omilostnil ženu odsouzenou na doživotí za drogy

ČTK ČTK
6. 6. 2018 23:09
Za propuštění ženy, která za mřížemi strávila už přes 20 let, se u Trumpa v květnu osobně přimluvila celebrita amerických televizních reality show Kim Kardashianová.
Donald Trump vysvětluje svoje rozhodnutí zrušit summit s Kimem
Donald Trump vysvětluje svoje rozhodnutí zrušit summit s Kimem | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Donald Trump omilostnil třiašedesátiletou Alici Marii Johnsonovou, která byla kvůli drogovým deliktům odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

"Paní Johnsonová přijala odpovědnost za své chování a v uplynulých dvou desetiletích se ve vězení chovala vzorně. I přes doživotní trest Alice tvrdě pracovala, aby se očistila a aby pomáhala ostatní vězňům," uvedl v prohlášení Bílý dům. Očekává se, že Johnsonová v brzké době vyjde na svobodu, uvedla televize CNN.

Kardashianová na twitteru Trumpovo rozhodnutí označila za vůbec nejlepší zprávu. Prezidentovi za omilostnění Johnsonové poděkovala.

Johnsonovou v roce 1997 soud potrestal doživotím za desítky drogových transakcí v Memphisu, v nichž šlo o velké objemy kokainu. Odvolání i žádosti o zmírnění trestu byly neúspěšné. Bývalý prezident Barack Obama žádost o milost zamítl. O výši trestu Johnsonové, která nebyla nikdy předtím trestána, se brzy objevily pochyby. Žena se za své činy omluvila a vyjádřila lítost.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Lidovce nově povede Marian Jurečka

Delegáti mimořádného volebního sjezdu mu dali přednost před Bartoškem a Horníčkem. Jurečka nahradil Výborného.

před 53 minutami

Korupční skandál v tenise. Souza dostal za korupci doživotní zákaz, manipuloval i duely v ČR

Jednatřicetiletý brazilský tenista Joao Souza dostal doživotní zákaz činnosti za korupci a manipulování zápasů na turnajích nižších kategorií Challenger a Futures, mezi nimiž byly i zápasy na českém území. Ve světovém žebříčku dvouhry ATP se Souza dostal nejvýš na 69. místo v roce 2015.

Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) brazilského hráče suspendovala už loni v březnu, dnes v Melbourne informovala o konečném verdiktu. Vedle doživotního zákazu udělila Souzovi pokutu 200.000 dolarů (4,6 milionu korun).

Podle TIU byl Souza zapojen do korupčních praktik mezi lety 2015 a 2019. Pomáhal zmanipulovat zápasy, které se hrály na challengerech a turnajích ITF Futures v Brazílii, Mexiku, USA a Česku. Následně se snažil zničit důkazy a při vyšetřování nespolupracoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy