Trump omilostnil ženu odsouzenou na doživotí za drogy

ČTK ČTK
6. 6. 2018 23:09
Za propuštění ženy, která za mřížemi strávila už přes 20 let, se u Trumpa v květnu osobně přimluvila celebrita amerických televizních reality show Kim Kardashianová.
Donald Trump vysvětluje svoje rozhodnutí zrušit summit s Kimem
Donald Trump vysvětluje svoje rozhodnutí zrušit summit s Kimem | Foto: Reuters

Washington - Americký prezident Donald Trump omilostnil třiašedesátiletou Alici Marii Johnsonovou, která byla kvůli drogovým deliktům odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění.

"Paní Johnsonová přijala odpovědnost za své chování a v uplynulých dvou desetiletích se ve vězení chovala vzorně. I přes doživotní trest Alice tvrdě pracovala, aby se očistila a aby pomáhala ostatní vězňům," uvedl v prohlášení Bílý dům. Očekává se, že Johnsonová v brzké době vyjde na svobodu, uvedla televize CNN.

Kardashianová na twitteru Trumpovo rozhodnutí označila za vůbec nejlepší zprávu. Prezidentovi za omilostnění Johnsonové poděkovala.

Johnsonovou v roce 1997 soud potrestal doživotím za desítky drogových transakcí v Memphisu, v nichž šlo o velké objemy kokainu. Odvolání i žádosti o zmírnění trestu byly neúspěšné. Bývalý prezident Barack Obama žádost o milost zamítl. O výši trestu Johnsonové, která nebyla nikdy předtím trestána, se brzy objevily pochyby. Žena se za své činy omluvila a vyjádřila lítost.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy