Tragický výsledek razie v Limě. Na ilegální covid party zemřelo v panice 13 lidí

ČTK ČTK
24. 8. 2020 15:56
Tlačenice v klubu v peruánské metropoli Limě si vyžádala nejméně 13 životů. Návštěvníci akce se podle agentury Reuters dali v panice na útěk, když na večírek zakázaný kvůli koronaviru vtrhla policie. Před strážci zákona prchající dav zranil dalších nejméně šest lidí včetně tří policistů.
Nejméně 13 lidí bylo ušlapáno při útěku z nočního klubu v Peru, kde probíhala policejní razie | Video: Reuters

Podle peruánského ministerstva vnitra se kolem 120 účastníků večírku snažilo protáhnout jedinými dveřmi na schodiště vedoucí na ulici, v těsném prostoru ale dav uvízl. V tlačenici lidé zemřeli na následky udušení nebo ušlapání. Policie v souvislosti s vyšetřováním zadržela 23 lidí, dodalo ministerstvo.

Peruánský ministr vnitra Jorge Montoya se domnívá, že za úmrtí je zodpovědná "zločinná nezodpovědnost bezohledného podnikatele".

Peru kvůli přibývajícím případům nákazy koronavirem nařídilo kluby a bary uzavřít už v březnu. Zakázány jsou nyní i menší setkání a v neděli platí zákaz vycházení.

"S vědomím, že máme stav zdravotní nouze, s vědomím, že se ani doma nemůžete setkat s příbuznými, se zachováte tak bezohledně a otevřete místo pro 120 lidí?" ptala se peruánská ministryně pro ženy Rosaria Sasietová, která z neštěstí viní majitele či management klubu.

V zemi se podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse od počátku epidemie nakazilo přes 576 000 lidí, což je po Brazílii druhá nejhorší bilance v Latinské Americe. Je to také dvojnásobně více, než kolik země evidovala 2. července, píše Reuters. S covidem-19 zemřelo v Peru celkem 27 453 lidí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sněmovna vyloučila firmy z Ruska a Číny z dostavby elektrárny Dukovany

Stát pro stavbu nového bloku elektrárny Dukovany nebude moci využít nabídky firem z Ruska nebo z Číny. Rozhodla o tom ve středu Sněmovna. Pro výstavbu bude možné využít pouze technologie od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách. Rusko a Čína mezi tyto státy nepatří. Normu nyní dostane k projednání Senát.

Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) s úpravou souhlasil. Opozice díky této dohodě o uzákonění bezpečnostních záruk přestala blokovat schválení normy o opatřeních k přechodu Česka k nízkouhlíkové energetice, která se týká financování dostavby dukovanské elektrárny.

Takzvaný nízkouhlíkový zákon má podle návrhu vlády zavést způsob stanovení výkupní ceny z nového bloku dukovanské elektrárny, což souvisí se zajištěním financování celého projektu. Ministerstvo průmyslu a obchodu by podle dalšího opozičního ustanovení zákona smělo smlouvu o výkupu elektřiny z Dukovan uzavřít pouze v souladu s ústavním zákonem o bezpečnosti.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD do sněmovních voleb. Kritizuje narušení demokratické tvorby listiny či kšeftování s hlasy a trafikami

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

V elektrárně Dukovany se smrtelně zranil pracovník, propadl střechou skladu

V Jaderné elektrárně Dukovany se ve středu smrtelně zranil zaměstnanec dodavatelské firmy. Propadl střechou pomocného skladu, která nebyla určená k pohybu osob. Ani přes okamžitý zásah kolegů a záchranářů se ho nepodařilo zachránit, sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Okolnosti neštěstí prověřuje firma ČEZ, inspektorát práce i policie.

"Oznámení jsme přijali," uvedla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Elektrárna je podle mluvčího připravená poskytnout veškerou součinnost a možnou podporu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy