Tragický výsledek razie v Limě. Na ilegální covid party zemřelo v panice 13 lidí

ČTK ČTK
24. 8. 2020 15:56
Tlačenice v klubu v peruánské metropoli Limě si vyžádala nejméně 13 životů. Návštěvníci akce se podle agentury Reuters dali v panice na útěk, když na večírek zakázaný kvůli koronaviru vtrhla policie. Před strážci zákona prchající dav zranil dalších nejméně šest lidí včetně tří policistů.
Nejméně 13 lidí bylo ušlapáno při útěku z nočního klubu v Peru, kde probíhala policejní razie | Video: Reuters

Podle peruánského ministerstva vnitra se kolem 120 účastníků večírku snažilo protáhnout jedinými dveřmi na schodiště vedoucí na ulici, v těsném prostoru ale dav uvízl. V tlačenici lidé zemřeli na následky udušení nebo ušlapání. Policie v souvislosti s vyšetřováním zadržela 23 lidí, dodalo ministerstvo.

Peruánský ministr vnitra Jorge Montoya se domnívá, že za úmrtí je zodpovědná "zločinná nezodpovědnost bezohledného podnikatele".

Peru kvůli přibývajícím případům nákazy koronavirem nařídilo kluby a bary uzavřít už v březnu. Zakázány jsou nyní i menší setkání a v neděli platí zákaz vycházení.

"S vědomím, že máme stav zdravotní nouze, s vědomím, že se ani doma nemůžete setkat s příbuznými, se zachováte tak bezohledně a otevřete místo pro 120 lidí?" ptala se peruánská ministryně pro ženy Rosaria Sasietová, která z neštěstí viní majitele či management klubu.

V zemi se podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse od počátku epidemie nakazilo přes 576 000 lidí, což je po Brazílii druhá nejhorší bilance v Latinské Americe. Je to také dvojnásobně více, než kolik země evidovala 2. července, píše Reuters. S covidem-19 zemřelo v Peru celkem 27 453 lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

Další zprávy