Tony Blair míří za katedru na Yale

Redakce ZAH
7. 3. 2008 20:50
Povede seminář o náboženství a globalizaci
Tony Blair
Tony Blair | Foto: Reuters

New Heaven - Slavná univerzita Yale se pochlubila slavným jménem nového přednášejícího.

Na svých webových stránkách oznámila, že od příštího roku začne na škole přednášet bývalý britský premiér Tony Blair. Povede semináře na téma "náboženství a globalizace".

"Je to pro studenty naprosto fantastická možnost," napsal rekotor univerzity v americkém connecticutu Richard Levin. Přednášky britského expremiéra budou podle něj souviset s prací nadace Tony Blair Faith Foundation, již chce Blair založit už letos.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stav šéfa KSČM Filipa se po infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle ní Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy