reklama
 
 

Theresa Mayová představila předvolební program. Britům slibuje sociální reformu a vládu pro všechny

18. 5. 2017
Konzervativci, kteří se zavázali, že budou vládou pro všechny, zatím v průzkumech veřejného mínění jasně vedou. Hlavní výzvou bude podle premiérky Theresy Mayové dojednat dohodu o odchodu z EU. Předčasné volby ve Spojeném království se mají konat 8. června.

Halifax - Britská vládní Konzervativní strana ve středu zveřejnila svůj program pro předčasné červnové volby.

Slibuje v něm mimo jiné reformu rostoucích výdajů na sociální péči, více peněz do zdravotnictví a školství, výstavbu nových domů a zbrzdění imigrace do země.

Konzervativci, kteří se zavázali, že budou vládou pro všechny, zatím v průzkumech veřejného mínění jasně vedou.

Dokument, který premiérka Theresa Mayová představila v anglickém městě Halifax, mimo jiné opakuje její postoj, že žádná dohoda ohledně chystaného odchodu země z Evropské unie je lepší než špatná dohoda.

"Není pochyb o tom, že hlavní výzvou bude vyjednat co nejlepší dohodu pro Británii," uvedla premiérka. "Pokud neuspějeme, důsledky pro Británii a ekonomickou bezpečnost obyčejných pracujících lidí budou strašné," dodala.

Předčasné volby plánované na 8. června Mayová prosadila právě s argumentem, že vláda potřebuje mít co nejsilnější pozici v jednáních o brexitu.

Mayová řekla, že strana má pět priorit: silnou ekonomiku, vypořádání se s důsledky brexitu a s rozdělením společnosti. Chce také čelit stárnutí populace a efektivně využívat moderní technologie. Dodala, že budoucí "mainstreamová" vláda bude pracovat pro všechny, nejen pro elity.

Program obsahuje také slib, že konzervativci nezvýší daň z přidané hodnoty a že se ve Skotsku nebude konat referendum o nezávislosti, dokud země nevystoupí z unie.

Firmy budou podle programu platit do státní kasy více za najímání zahraničních pracovníků ze zemí mimo EU. Ti zase budou přispívat více do systému státního zdravotnictví.

autor: ČTK | 18. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama