"Stále se zhoršují." Rusové v TV ukázali 'hezký obrázek', s reakcemi se roztrhl pytel

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
1. 12. 2023 14:00
Grafika ruské státní televize, která zobrazila jedinou v současnosti možnou trasu z ruského Petrohradu do finské metropole Helsinek, vyvolala na internetu posměšky. Uživatele sociálních sítí upozorňují, že poté, co Finsko uzavřelo všechny své východní hraniční přechody kromě jednoho, vypadá znázorněná trasa jako prostředníček nebo mužské genitálie.
Internet se posmívá ruské televizi za mapu trasy z Petrohradu do Helsinek přes severní přechod. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/X/ Anton Gerashchenko

Státní televize Rossija 1 podobu trasy odvysílala v pořadu propagandisty a moderátora Jevgenije Popova. Ten ukázal na mapě, co by nyní obnášela cesta z Petrohradu do Helsinek přes přechod Raja-Jooseppi.

Obě města byla zakroužkována červenou barvou, a červená čára pak znázorňovala trasu mezi nimi s využitím jediného zbývajícího přechodu, což na mapě vykreslilo falický tvar. "Finové uzavřeli všechny ostatní (přechody) ve snaze získat přízeň Washingtonu a NATO. Vždyť právě naše země a její spojení s Čínou představuje pro Spojené státy bezprecedentní hrozbu," komentoval mapu Popov.

Krátký klip z vysílání, jež sdílel Anton Geraščenko, poradce ukrajinského ministerstva vnitra, získal na síti X, dříve Twitteru, desítky tisíc zhlédnutí. Jeden z uživatelů napsal: "Ruská televize představuje trasu penisu."

Jiní uživatelé X naznačili, že obrázek vypadá jako prostředníček, přičemž jeden z nich uvedl: "Kolik lidí si tady myslí, že ten obrázek je prostředníček Putinově logice? Jak mohou zobrazovat tak vtipný a povedený obrázek, aniž by si to uvědomovali?" Další napsal: "Opravdu použili tento obrázek? Jsou čím dál horší."

V minulých dnech finská vláda oznámila, že uzavírá sedm z osmi hraničních přechodů s Ruskem. Viní Moskvu, že k přechodům nasměrovala příliv migrantů a uprchlíků ze zemí, jako je Afghánistán, Jemen, Somálsko a Sýrie. Jediný přechod, který zůstává v provozu, je tak právě Raja-Jooseppi na severu Finska.

"Ačkoli finské úřady tvrdí, že země je připravena na tyto ruské pokusy o nátlak rozhodně reagovat, situace se nezlepšuje, může se naopak zhoršit," varovala v rozhovoru pro server Newsweek Sari Arho Havrénová, spolupracovnice think-tanku RUSI. Napětí mezi oběma zeměmi se zvýšilo poté, co Finsko v dubnu 2023 vstoupilo do NATO, což byla jeho reakce na ruskou invazi na Ukrajinu.

Rusko může být agresivnější. Už není státem, teď ho řídí gang, varuje expert (15.8. 2023)

Spotlight Aktuálně.cz - Petr Hlaváček | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

Další zprávy