Tádžikistán zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně

ČTK ČTK
24. 1. 2011 7:03
Dosud nejsou hlášeny žádné oběti ani škody

Dušanbe/Washington - Východ Tádžikistánu zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně Richterovy škály.

Ačkoliv jde o silnější otřesy, dosud nejsou hlášeny žádné oběti ani materiální škody.

Epicentrum zemětřesení, které bylo cítit v 7:45 místního času (3:45 SEČ), se nacházelo asi 106 kilometrů od jihozápadního města Karakulu nedaleko hranic s Čínou, upřesnila americká geologická služba USGS.

Loňské zemětřesení o síle 5,1 stupně v Tádžikistánu připravilo kolem 20 tisíc lidí o střechu nad hlavou v oblasti u pohoří Pamír. V roce 2007 zahynulo při otřesech o síle pěti stupňů nejméně 12 lidí, především při hranicích s Afghánistánem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy