Tádžikistán zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně

ČTK ČTK
24. 1. 2011 7:03
Dosud nejsou hlášeny žádné oběti ani škody

Dušanbe/Washington - Východ Tádžikistánu zasáhlo zemětřesení o síle 6,1 stupně Richterovy škály.

Ačkoliv jde o silnější otřesy, dosud nejsou hlášeny žádné oběti ani materiální škody.

Epicentrum zemětřesení, které bylo cítit v 7:45 místního času (3:45 SEČ), se nacházelo asi 106 kilometrů od jihozápadního města Karakulu nedaleko hranic s Čínou, upřesnila americká geologická služba USGS.

Loňské zemětřesení o síle 5,1 stupně v Tádžikistánu připravilo kolem 20 tisíc lidí o střechu nad hlavou v oblasti u pohoří Pamír. V roce 2007 zahynulo při otřesech o síle pěti stupňů nejméně 12 lidí, především při hranicích s Afghánistánem.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy