reklama
 
 

Švédská ministryně odstoupila po jízdě pod vlivem alkoholu. Zklamala jsem, řekla na rozloučenou

13. 8. 2016 12:47
Silniční kontrola, při které jí policisté naměřili 0,2 promile alkoholu nakonec stála švédskou ministryni pro vyšší vzdělávání Aidu Hadžialičovou funkci. "Chápu, že jsem řadu lidí zklamala. Jsem na sebe naštvaná a hluboce toho lituji," uvedla Aida Hadžialičová, když v sobotu oznámila svoji rezignaci. Policie zastavila Hadžialičovou ve čtvrtek večer v přístavním městě Malmö.

Stockholm - Švédská ministryně pro vyšší vzdělávání Aida Hadžialičová rezignovala na svůj post v menšinové vládě premiéra Stefana Löfvena poté, co ji policejní hlídka během silniční kontroly usvědčila z řízení pod vlivem alkoholu.

Policisté ministryni naměřili 0,2 promile alkoholu v krvi, Hadžialičová pak přiznala, že za volant usedla po vypití dvou sklenek vína.

"Byla to největší chyba mého života... a přebírám za ni odpovědnost. Oznamuji proto svou rezignaci na funkci ministryně," řekla devětadvacetiletá politička na tiskové konferenci. "Chápu, že jsem řadu lidí zklamala. Jsem na sebe naštvaná a hluboce toho lituji," dodala.

Policie zastavila Hadžialičovou ve čtvrtek večer v přístavním městě Malmö. Naměřených 0,2 promile alkoholu v krvi je přesně tím množstvím, které už švédské zákony netolerují. Politička proto téměř jistě přijde o řidičské oprávnění a hrozí jí až šest měsíců vězení.

Ministryně je – stejně jako například fotbalista Zlatan Ibrahimovič – bosenského původu. Do Švédska se dostala spolu s rodiči v roce 1992, kdy jí bylo pět let.

Vystudovaná právnička je členkou sociální demokracie a do vlády byla jmenována před dvěma lety jako vůbec první muslimka v historii země.

autoři: ČTK, Zahraničí | 13. 8. 2016 12:47

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama