Střelec v americkém Arkansasu zabil tři lidi a další zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2024 0:03
Střelec v americkém Arkansasu zabil tři lidi a další zranil

Ozbrojený útočník v pátek na jihu amerického státu Arkansas zastřelil tři lidi, načež jej policisté postřelili a vzali do vazby, oznámila místní policie. Dalších deset lidí utrpělo zranění, uvádí s odvoláním na nejnovější oficiální prohlášení agentury AP a Reuters. Pozadí incidentu zůstává nejasné.

"Střelec byl vážně zraněn poté, co byl postřelen bezpečnostními složkami, a byl vzat do vazby," uvedla státní policie. Nejdříve informovala o dvou mrtvých a několika zraněných, bilance později narostla na tři mrtvé a 11 zraněných. Mezi zraněnými jsou i dva ze zasahujících policistů, jejich životy ale nejsou v ohrožení, uvádí AP.

Pachatel střílel ve městečku Fordyce, kde žije něco přes 3000 obyvatel, konkrétně v areálu obchodu s potravinami. Podle AP policie hned neuvedla, zda se střílelo uvnitř nebo před obchodem. Na místě zasahovalo několik krizových složek včetně záchranářského vrtulníku, na záběrech televizního štábu bylo vidět několik děr v oknech obchodu způsobených výstřely. Šéf státní policie při vystoupení před novináři neposkytl informace o motivu střelby a neodpovídal na dotazy médií. 

 

Právě se děje

Další zprávy