Stovka policistů v Riu byla zadržena kvůli korupci, přivírali oči nad nelegálními obchody s drogami

ČTK ČTK
29. 6. 2017 18:48
Více než stovka policistů v brazilském Riu de Janeiro byla zadržena v rámci historicky největšího zátahu proti korupci v místním policejním sboru. Řadoví strážci zákona čelí obvinění, že přijímali od zločineckých band úplatky v celkové měsíční výši okolo milionu realů (asi 7 milionů korun). Podle vyšetřovatelů spolupracovali obvinění s gangy ve čtvrti Sao Gonçalo mimo jiné tím, že přivírali oči nad nelegálními obchody s drogami. Navíc pro ně zajišťovali třeba ochranu vozidel a opatřovali jim zbraně. Na celý systém přišlo místní oddělení vražd po zadržení jednoho ze zločinců, který začal ve vazbě spolupracovat s vyšetřovateli. Kromě policistů byly zadrženy i desítky členů gangů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy