Stav exprezidenta USA George Bushe staršího se výrazně zlepšil, v nemocnici ale ještě zůstane

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 4. 2018 21:49
Zdravotní stav někdejšího amerického prezidenta George Bushe staršího se výrazně zlepšil, byl proto přeložen z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení. Oznámil to dnes mluvčí Bushovy rodiny Jim McGrath s tím, že třiadevadesátiletý exprezident kvůli nespecifikované infekci, která se mu dostala do krve, zůstane v nemocnici ještě několik dní. "Je při vědomí a rozpráví s nemocničním personálem, rodinou a přáteli. Jeho lékařům to zlepšení udělalo velkou radost," uvedl v prohlášení McGrath. Dodal, že bývalý prezident děkuje všem, kteří na něj myslí.
George Bush starší
George Bush starší | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy