Španělskému premiérovi dle očekávání poslanci důvěru nevyslovili, další šanci má v sobotu

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 10. 2016 22:15
Španělští poslanci podle očekávání nevyslovili důvěru šéfovi lidovců a úřadujícímu premiérovi Marianu Rajoyovi pro funkci předsedy vlády na další volební období. V sobotním druhém kole, v němž bude stačit už jen prostá většina hlasů, by ale Rajoy měl podporu získat a stát se staronovým ministerským předsedou. Skončí tak desetiměsíční patová situace, v níž Španělsko nemá vládu vzešlou z nových voleb. Druhé kolo hlasování se koná v sobotu, a to už by měl Rajoy důvěru získat díky tomu, že socialistická strana (PSOE) slíbila, že se zdrží.
Španělský premiér Rajoy.
Španělský premiér Rajoy. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy