Soud osvobodil Le Penovou. Výrok o muslimské modlitbě a nacistické okupaci není trestný

Zahraničí Zahraničí
15. 12. 2015 14:58
Šéfka francouzské krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová se nedopustila trestného činu výrokem, že muslimské modlitby na ulici připomínají nacistickou okupaci. Soud ji osvobodil, uvedla tisková agentura AFP. Le Penová byla obviněna několika nevládními organizacemi hájícími lidská práva z podněcování diskriminace na základě víry, násilí a nenávisti proti skupině osob. Státní žalobce ale navrhl její osvobození s odůvodněním, že v zásadě použila svého práva na svobodný projev a že kritizovala spíše jednotlivce než celou muslimskou komunitu. Le Penová patří mezi favority francouzských prezidentských voleb v roce 2017.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 11 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy