Slováci museli opět k volbám. Dzurinda přežil

Slováci museli opět k volbám. Dzurinda přežil
Poslední volby ve funkci premiérky. Iveta Radičová odevzdává svůj hlas.
...a naposledy při tom pózuje fotografům.
Zde je muž, jenž Radičovou podle všeho v premiérském křesle vystřídá: Robert Fico v doprovodu manželky Světlany.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Aktuálne.sk
11. 3. 2012 0:32

Netrvalo to ani dva roky a Slováci opět museli rozhodovat o složení parlamentu. Z předčasných voleb vzejde vláda, která zemi podle plánů povede až do roku 2016. Podle očekávání vyhrál favorizovaný Smer-SD

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slalomové tituly na MS snowboardistů mají Nadyršinová a Karl

Ruská snowboardistka Sofia Nadyršinová získala na mistrovství světa v Rogle po pondělním stříbru v paralelním obřím slalomu titul ve slalomu. Mužům ve Slovinsku kraloval pětatřicetiletý Rakušan Benjamin Karl, jenž získal už pátý titul v kariéře.

Teprve sedmnáctiletá Nadyršinová, která vyhrála už kvalifikaci, dnes v semifinále oplatila pondělní finálovou porážku šampionce v obřím slalomu Selině Jörgové a v závěrečné jízdě o zlato pak porazila i další Němku Ramonu Hofmeisterovou. Jörgová nakonec v paralelním slalomu brala bronz.

Karl vyhrál finálový duel s krajanem Andreasem Prommeggerem o devět setin sekundy. V jízdě o světový titul se spolu utkali už potřetí, oba předchozí souboje ve slalomu i v obřím slalomu v roce 2017 v Sierra Nevadě vyhrál Prommegger. Bronz dnes získal stejně jako v pondělí Rus Andrej Sobolev.

Čeští snowboardisté se ani ve druhém závodu na šampionátu, který kvůli zranění v pondělí musela opustit Ester Ledecká, ve vyřazovacích jízdách nepředstavili. Mladé závodnice Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily v kvalifikaci na 38. respektive 40. místě. Adam Počinek a Viktor Brůžek se seřadili na 48. a 49. příčce.

Další zprávy