Slovenská policie obvinila rodiče z týrání jejich čtyř dětí. Měli je bít řetězy

ČTK ČTK
15. 4. 2024 13:39
Slovenská policie obvinila rodiče čtyř dětí, že své potomky týrali. Jsou podezřelí z toho, že děti bili například řetězy a drželi je o hladu. Oba rodiče skončili ve vazbě, čtveřici potomků jim úřady odebraly. Informovala o tom policie, podle které jde o "hrůzostrašný případ".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Photographee.eu / Shutterstock.com

Na případ upozornila jedna ze škol v okrese Trnava na západě Slovenska, kterou dvě z dětí navštěvovaly. Nestarší, dvanáctiletý syn, měl na těle stopy po bití řetězem a modřiny. Policisté pak zjistili, že otec je bil patrně nejméně od roku 2020, a to i několikrát týdně. Podezřelý je nyní z toho, že používal nejen řetěz, ale i řemen či ruce a že děti, z nichž nejmladšímu byly jen tři roky, za trest zamykal v pokoji. Zámky našli policisté i na lednici.

Policie zmiňuje také podezření, že když děti neposlouchaly, zůstaly po celý den o hladu, zatímco rodiče před nimi konzumovali jídlo. Policisté se také domnívají, že děti týral hlavně jejich sedmačtyřicetiletý otec, dvaatřicetiletá matka mu v tom však patrně nebránila.

Rodičům v případě prokázání viny hrozí vězení až na 15 let. Stíháni jsou ve vazbě.

Tři nejstarší děti z rodiny úřady umístily do dětského domova, nejmladšího chlapce se pravděpodobně ujme pěstounská rodina.

 

Právě se děje

Další zprávy