Skandál ve Francii: Policista ukradl kokain za miliony eur

ČTK ČTK
3. 8. 2014 8:17
Člen elitního protidrogového oddílu ukradl 50 kilo kokainu zabaveného senegalskému gangu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Perpignan (Francie) - Francouzské úřady zadržely člena policejního protidrogového oddílu, který čelí podezření z krádeže více než 50 kilogramů kokainu z pařížského policejního velitelství. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Nejmenovaný důstojník byl dopaden ve městě Perpignan na jihu Francie, kde byl na dovolené. Úřady kokain původně zabavily při razii proti podezřelému senegalskému gangu činnému na severu francouzské metropole, napsal list Le Parisien.

Z policejního velitelství v srdci Paříže se droga ztratila minulý týden. Zdá se přitom, že kokain, který by na černém trhu stál zhruba tři miliony eur (83 milionů Kč), zmizel ze zabezpečené místnosti.

Kamerový systém pořídil snímky muže, který onu noc přišel na policejní centrálu se dvěma taškami a krátce poté ji opustil. Vyšetřovatelům to pomohlo určit totožnost podezřelého, sdělila policie.

Podle BBC nebylo v sobotu bezprostředně jasné, jestli se inkriminovaný kokain podařilo získat zpět.

Oddíl pro boj s omamnými látkami patří k nejprestižnějším skupinám v rámci policejního velitelství a celá věc pro něj znamená bezpříkladný skandál, napsal na webu list Le Monde. Případ prý sleduje i Generální inspekce státní policie (IGPN), nazývaná "policie policií".

 

Právě se děje

Další zprávy