Skandál v nemocnicích ve Francii. Chirurg je podezřelý ze zneužívání až 250 pacientů

ČTK ČTK
18. 11. 2019 12:55
Až 250 možných obětí identifikovali francouzští vyšetřovatelé v případu chirurga, který byl obžalován ze znásilňování a sexuálního zneužívání nezletilých pacientů. Informovala o tom agentura AFP. Osmašedesátiletý lékař v důchodu Joël Le Scouarnec se podle vyšetřovatelů svých činů dopouštěl v období 1989-2017. Před více než dvěma lety skončil ve vazbě.
Francouzská policie, ilustrační foto.
Francouzská policie, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretagni, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime a v současnosti čelí obžalobě ze znásilnění čtyř nezletilých dívek. Ve vazbě skončil v květnu 2017 poté, co jedna z nich svému otci řekla, že se jí chirurg dotýkal. Lékařské vyšetření následně potvrdilo, že se jednalo o znásilnění. Z tohoto činu se bude u soudu zodpovídat příští rok v březnu.

Dnes prokurátor Laurent Zuchowicz z města La Rochelle oznámil, že vyšetřovatelé identifikovali dalších "250 potenciálních obětí". Podle státního zástupce se podařilo 209 těchto možných obětí vyslechnout a mnoho z nich si dokázalo "vybavit přesné vzpomínky". Trestní oznámení se následně rozhodlo podat 184 osob. Kromě tří z nich byly všechny v době, kdy se podle nich Le Scouarnec zneužití či znásilnění dopustil, nezletilé.

Možné oběti lékaře jsou podle Zuchowicze dívky i chlapci. Jejich jména se objevila v tajném zápisníku, který policisté objevili při domovní prohlídce. Podle AFP v něm lékař popisoval sexuální scény. Podle chirurgovy obhajoby se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce našla také dětská pornografie, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 37 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy