Diskuse k článku: Severozápad Řecka a ostrov Korfu zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Obešlo se bez zraněných

Severozápad Řecka a ostrov Korfu zasáhlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Obešlo se bez zraněných Severozápad Řecka v sobotu pozdě večer postihlo zemětřesení o síle 5,2 stupně. Informoval o tom v oci na neděli aténský geodynamický ústav. Otřesy si podle něj vyžádaly škody, ale nezpůsobily žádná zranění. Epicentrum se nacházelo 12 kilometrů severozápadně od města Ioannina, nedaleko řecko-albánské hranice. Poničena byla místní horská silniční síť, na kterou spadly kameny. Otřesy, které byly zaregistrovány ve 22:15 středoevropského letního času a vycházely z hloubky 17 kilometrů, byly citelné rovněž na oblíbeném turistickém ostrově Korfu. Následné otřesy měly sílu 4,1 a 3,5 stupně.

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Právě se děje

před 59 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy