Při hromadné noční nehodě na bavorské dálnici zemřelo šest lidí, dalších 13 je zraněných

ČTK ČTK
1. 1. 2017 6:23
Šest lidí přišlo o život a dalších nejméně třináct osob utrpělo o silvestrovské noci zranění při hromadné dopravní nehodě u bavorského města Bad Grönenbach. Neštěstí se odehrálo na dálnici A7 západně od Mnichova, informovala dnes ráno agentura DPA. Na místě podle německých médií stále pracují záchranáři a dálnice je ve směru na Ulm zcela uzavřena. Několik vozidel se podle DPA srazilo kolem 01:00 SEČ v husté mlze. Zranění některých osob byla označena jako vážná.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 22 minutami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy