Sarkozy je v Británii. Vítaly ho fotky nahé manželky

Blahoslav Hruška
26. 3. 2008 12:00
Prezident přenocuje ve Windsoru. Uvnitř fotogalerie
French President Nicolas Sarkozy and his new wife Carla Bruni watch the Guard of Honour review at Windsor Castle in Windsor, southern England March 26, 2008. REUTERS/Kieran Doherty (BRITAIN)
French President Nicolas Sarkozy and his new wife Carla Bruni watch the Guard of Honour review at Windsor Castle in Windsor, southern England March 26, 2008. REUTERS/Kieran Doherty (BRITAIN) | Foto: Reuters

Londýn - Srdečná dohoda na počátku 20. století upravila koloniální zájmy Francie a Velké Británie ke všeobecné spokojenosti obou zemí. Francouzský prezident Nicolas Sarkozy chystá její novodobé pokračování: tentokrát na půdě EU.

Poprvé ve své funkci a dvanáct let od poslední Chiracovy návštěvy odletěl francouzský prezident na ostrovy, kde ho čeká nejen pompézní přivítání u královny, ale i dlouhé rozhovory s Gordonem Brownem, mužem, který býval společně se Sarkozym označován za nový motor Evropy.

"Chci nové francouzsko-britské bratrství," vzkázal Britům Sarkozy v ranním vysílání BBC.

"Možná, že se můžeme posunout od srdečnosti k přátelství - to je můj první vzkaz. Chtěl bych ho přetavit do konkrétních projektů na poli ekonomiky, imigrace, bezpečnosti, obrany," dodal.

"Milujeme vaši hudbu a filmy," emotivně prohlásil Sarkozy, který ale zvolil pro britské rádio svou mateřštinu.

Návštěvu politologové vidí jako oboustranně výhodnou: zatímco Sarkozy si na domácí půdě bude vylepšovat pošramocenou státnickou image, Brown hledá u francouzského prezidenta podporu pro Lisabonskou smlouvu, která je v Británii kontroverzním tématem.

Očekává se také, že Sarkozy nabídne vyslání posil do Afghánistánu a přiveze domů nový kontrakt na modernizaci britských atomových elektráren.

Sarkozymu se v Británii dostane nejvyšších poct. Noc stráví na zámku Windsor, kam jinak královská rodina návštěvy z ciziny nepouští. 

Promluví také před oběma komorami parlamentu, což je pocta, kterou za posledních 70 let absolvovala jen třicítka zahraničních státníků.

Bulvár přetiskl nahou první dámu

Radost tak francouzskému prezidentovi může kalit jen jediná věc: britské bulvární deníky dnes přetiskly starší fotografii modelky Carly Bruniové, která jde do dražby.

Dnešní první francouzská dáma, kterou čeká v Londýně dámský program, je na ni zcela nahá.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

Aktualizováno před 11 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Podle mluvčí policie Dany Čírtkové bude dálnice uzavřená asi do 9:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy