"Brzy vznikne nový gigantický národ," plánují ruští propagandisté. Co bude s Českem?

pru pru
28. 11. 2022 16:30
Ruští propagandisté hovořili ve vysílání tamní státní televize Rossija 1 o vytvoření gigantického národa, který by ovládal velkou část Evropy. Podle filologa Nikolaje Vavilova brzy vznikne v Evropě až 200milionová ruskojazyčná komunita. Rusko si podle něj bude moct nárokovat i Balkán a Polsko. O Česku, které bylo v rámci bývalého Československa satelitním státem Sovětského svazu, se nezmínil.
"Ve východní Evropě se objeví nadřazený národ," uvedl ve vysílání ruský filolog Nikolaj Vavilov. | Video: Rossija 1

"Ve východní Evropě se objeví vedoucí národ. Vidíme, že Západ je bezmocný. Za 10 až 15 let se tu objeví gigantické společenství," tvrdil Vavilov v nedělním vydání známého pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem. "Měli bychom odhodit 20 až 30 let staré zvyky, takzvaný obnošený oblek globalismu. Musíme ho vyměnit za novou ideologii," pokračoval ruský filolog.

V pořadu známého kremelského propagandisty Solovjova také Vavilov zmínil, jaký válka na Ukrajině podle něj představuje pro Kreml triumf. "Nemůžeme nyní mluvit o žádné izolaci Ruska. A zvlášť poté, co ho Čína v jeho triumfu podpořila," tvrdil filolog a pokračoval tím, že ukrajinština je dle jeho názoru jen jedním z ruských dialektů.

Ve stejném pořadu se před několika dny rozohnil i samotný moderátor Solovjov, který ve svém plamenném monologu vyhrožoval použitím jaderných zbraní a osočoval hosty, že pohrdají ruskou ústavou. Ti mu ale neúnavně oponovali a jeho názory označovali za odtržené od reality.

Video: Silná káva i pro prokremelské jestřáby. Moderátora zpražili kvůli jaderné hrozbě (23. 11. 2022)

"Může mi někdo vysvětlit, co z nás dělá teroristy?" dotazoval se hostů ruský moderátor Vladimir Solovjov. | Video: Rossija 1
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy