Rusové mají vrak lodi s Kellnerovým zlatem. Bez posádky

Zahraničí Zahraničí
7. 11. 2012 20:25
Nákladní plavidlo Amurskaja leží na dně Ochotského moře. Devět námořníků je nezvěstných
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Roman Staněk, Aktuálně.cz

Moskva - Ruští záchranáři našli potopený vrak lodi Amurskaja, která vezla 700 tun zlaté rudy z dolů, ve kterých má majetkový podíl český miliardář Petr Kellner.

Po několika hodinách čekání se počasí zlepšilo a potápěči mohli prohledat loď, která leží na boku na dně Ochotského moře více než pětadvacet metrů pod hladinou.

Je tedy potvrzeno, že jde o plavidlo Amurskaja, ale pohřešuje se devítičlenná posádka. Podle serveru vesti.ru potápěči žádná těla vevnitř nenašli.

Vše ukazuje na to, že se dostali od lodi pryč na člunu, ale pravděpodobně se jim nepodařilo se zachránit. Všichni námořníci byli občany Ruska.

Amurskaja se pohřešovala od 28. října, kapitán vyslal tři nouzové signály. Původně se spekulovalo o tom, že kvůli špatnému počasí se loď uchýlila do některého ze zálivů.

Mezitím podle vesti.ru policie zadržela ředitele společnosti Mořský přístav Nikolajevsk na Amuru Alexandra Šilicina. Je podezřelý z toho, že loď vyplula přetížená a za špatného počasí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy