Riceová v Buckinghamu zahrála královně Brahmse

Martin Novák Martin Novák
2. 12. 2008 10:03
Šéfka americké diplomacie je vášnivou klavíristkou
Condoleezza Riceová v Londýně s Davidem Milibandem. S jeho manželkou si Riceová zahrála Brahmse.
Condoleezza Riceová v Londýně s Davidem Milibandem. S jeho manželkou si Riceová zahrála Brahmse. | Foto: Reuters

Londýn - Netradičně zakončila šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová své poslední pracovní setkání s britskou královnou Alžbětou II.

V Buckinghamském paláci pro hlavu Spojeného království uspořádala malý koncert.

Americká ministryně zahrála na piano skladby svého oblíbeného skladatele Johannese Brahmse.

Hra na klavír je známým koníčkem Riceové. V minulosti dokonce uvažovala o kariéře profesionální hudebnice.

Ke klavíru ji vedla její matka, učitelka hudby.

Šéfku americké diplomacie doprovázelo několik členů Londýnského symfonického orchestru a na housle také Louise Milibandová, manželka britského ministra zahraničí Davida Milibanda.

Královna vystoupení nahrávala a Riceové pak jako dar věnovala CD s touto nahrávkou.

"Všechno to zorganizovali Britové a bylo to na rozloučenou velmi pěkné gesto," řekl mluvčí americké ministryně Sean McCormack.

Riceová nekoncertovala ve funkci ministryně poprvé. Před dvěma lety vystoupila před publikem na summitu Sdružení států Jihovýchodní Asie (ASEAN) v malajsijském Kuala Lumpuru.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy