Riceová v Buckinghamu zahrála královně Brahmse

Martin Novák Martin Novák
2. 12. 2008 10:03
Šéfka americké diplomacie je vášnivou klavíristkou
Condoleezza Riceová v Londýně s Davidem Milibandem. S jeho manželkou si Riceová zahrála Brahmse.
Condoleezza Riceová v Londýně s Davidem Milibandem. S jeho manželkou si Riceová zahrála Brahmse. | Foto: Reuters

Londýn - Netradičně zakončila šéfka americké diplomacie Condoleezza Riceová své poslední pracovní setkání s britskou královnou Alžbětou II.

V Buckinghamském paláci pro hlavu Spojeného království uspořádala malý koncert.

Americká ministryně zahrála na piano skladby svého oblíbeného skladatele Johannese Brahmse.

Hra na klavír je známým koníčkem Riceové. V minulosti dokonce uvažovala o kariéře profesionální hudebnice.

Ke klavíru ji vedla její matka, učitelka hudby.

Šéfku americké diplomacie doprovázelo několik členů Londýnského symfonického orchestru a na housle také Louise Milibandová, manželka britského ministra zahraničí Davida Milibanda.

Královna vystoupení nahrávala a Riceové pak jako dar věnovala CD s touto nahrávkou.

"Všechno to zorganizovali Britové a bylo to na rozloučenou velmi pěkné gesto," řekl mluvčí americké ministryně Sean McCormack.

Riceová nekoncertovala ve funkci ministryně poprvé. Před dvěma lety vystoupila před publikem na summitu Sdružení států Jihovýchodní Asie (ASEAN) v malajsijském Kuala Lumpuru.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy