Republikáni v Senátu USA zrušení Obamacare zatím neprosadili

ČTK ČTK
26. 7. 2017 23:22
Americký Senát ve středu odmítl republikánský návrh zákona, který by zrušil zdravotnickou reformu bývalého prezidenta Baracka Obamy. Při hlasování se proti zákonu postavili nejen všichni demokraté, ale také sedm republikánů. Pro odvolání zákona se vyslovilo 45 senátorů, při předchozím hlasování o obdobném návrhu v noci na středu SELČ (v úterý místního času) to bylo jen 43 senátorů. Pro odvolání systému zvaného Obamacare je ale potřeba nejméně 60 senátorských hlasů, informovala agentura Reuters. Nyní odmítnutý návrh byl podle agentury Reuters prakticky totožný s tím, který Kongres přijal před dvěma lety, který ale později vetoval prezident Obama.
Donald Trump a vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.
Donald Trump a vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy