reklama
 
 

Rekordní cena za známku. Suma přesáhla 2,27 miliónu USD

22. 5. 2010 20:48
Švédská známka Tříšilinková žlutá (Treskilling Yellow) má nového majitele. Je utajován

Stockholm - Švédská známka Tříšilinková žlutá (Treskilling Yellow) byla dnes podle agentury AP vydražena za rekordní cenu.

Znamená to, že za ni kupující zaplatili více než 2,27 milionu dolarů (46,1 milionu korun). To je dosud nejvyšší částka zaplacená za známku, shodou okolností právě za Tříšilinkovou žlutou při aukci v roce 1996. Jméno kupce i přesná cena známky ale dnes zůstaly utajeny.

Známku z roku 1855 získala skupina kupců, která o ni po telefonu bojovala s jediným dalším zájemcem. Společníci prý vyjádřili přání zůstat v utajení a nezveřejnit ani cenu dosaženou v aukci. "Nicméně nepochybuji o tom, že cena i identita kupců časem vejdou ve veřejnou známost," řekl mluvčí aukční síně David Feldman.

Celá dražba podle něj netrvala příliš dlouho, protože zájemci jasně věděli, jakou cenu jsou ochotni zaplatit. Aukční síň předem odhadovala hodnotu známky na 1,9 až 2,5 milionu dolarů (38,6 až 50,8 milionu korun).

Tříšilinková žlutá je považována za jednu z nejvzácnějších světových známek. Zřejmě je to poslední existující chybný výtisk švédské známky v hodnotě tří šilinků, která měla být zelená.

autor: Zahraničí | 22. 5. 2010 20:48

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama