Rakušané exhumovali muže, měla ho zabít česká nevěstka

ČTK ČTK
19. 1. 2014 19:07
Muž zemřel vloni v červenci. Podezřelou je prostitutka, které půjčoval peníze.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Vídeň - Ve Vídni exhumovali tělo jednašedesátiletého rakouského důchodce. Vyšetřovatelé totiž nově pojali podezření, že se stal obětí vraždy, konkrétně že ho loni otrávila česká prostitutka, jíž opakovaně půjčoval peníze.

Jasno mají do případu vnést toxikologické testy, informoval o tom rakouský deník Kurier.

Muž ze Schremsu, nedaleko hranic s jižními Čechy, byl pohřben na vídeňském ústředním hřbitově. V uplynulých dnech však byly jeho ostatky exhumovány.

Mrtvé tělo muže se našlo loni v červenci v jeho bytě. Vedle ležel také mrtvý pes. Známí zemřelého důchodce nyní rakouské kriminalisty přivedli na stopu české prostitutky, která se u muže opakovaně zadlužovala.

Podle listu, řešili policisté podobný případ před měsícem v obci Hadersdorf am Kamp, rovněž na severu Rakouska. Exhumovali tělo pětaosmdesátiletého muže, jenž určil za svou univerzální dědičku dvaačtyřicetiletou ženu. Ani rodina zesnulého přitom o ní nevěděla. Toxikologický znalecký posudek má být v tomto případě hotový ještě tento měsíc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy