reklama
 
 

Propuštěná Pussy Riot žaluje svoji obhájkyni o miliony

20. 8. 2013 13:05
Jekatěrina Samucevičová tvrdí, že advokátka poškodila její jméno

Moskva - Jekatěrina Samucevičová, jediná z odsouzených členek skupiny Pussy Riot, která byla podmínečně propuštěna, zažalovala svoji bývalou obhájkyni Violettu Volkovovou o odškodné dva miliony rublů.

Jedna z punkerek, jež celosvětově proslavila protiputinovská modlitba v moskevském pravoslavném chrámu, tvrdí, že jí právnička svými prohlášeními pro média způsobila morální újmu.

Jak napsala agentura Interfax, Samucevičová podala u ruského soudu žalobu na Volkovovou kvůli ochraně cti a důstojnosti. Tvrdí, že o ní právnička šířila nepravdivé informace, vyjadřovala se negativně o její osobnosti a tím ji poškodila.

Žádá proto, aby byly veškeré lživé informace popřeny a aby získala finanční kompenzaci. První stání v této kauze se má uskutečnit 18. září.

Ve vězení mezitím nadále zůstávají další dvě členky Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová a Marija Aljochinová. Za výtržnosti v pravoslavném chrámu si odpykávají dvouletý trest a na svobodu by se měly dostat příští rok v březnu.

Samucevičové nakonec moskevský soud změnil nepodmíněný trest na dvouletou podmínku. Prý uznal, že se žena "může napravit i bez izolace", uvedl tehdy mluvčí soudu.

autoři: Zahraničí, ČTK | 20. 8. 2013 13:05

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama