Propuštěná Pussy Riot žaluje svoji obhájkyni o miliony

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
20. 8. 2013 13:05
Jekatěrina Samucevičová tvrdí, že advokátka poškodila její jméno
Jekatěrina Samucevičová krátce po podmínečném propuštění.
Jekatěrina Samucevičová krátce po podmínečném propuštění. | Foto: Reuters

Moskva - Jekatěrina Samucevičová, jediná z odsouzených členek skupiny Pussy Riot, která byla podmínečně propuštěna, zažalovala svoji bývalou obhájkyni Violettu Volkovovou o odškodné dva miliony rublů.

Jedna z punkerek, jež celosvětově proslavila protiputinovská modlitba v moskevském pravoslavném chrámu, tvrdí, že jí právnička svými prohlášeními pro média způsobila morální újmu.

Jak napsala agentura Interfax, Samucevičová podala u ruského soudu žalobu na Volkovovou kvůli ochraně cti a důstojnosti. Tvrdí, že o ní právnička šířila nepravdivé informace, vyjadřovala se negativně o její osobnosti a tím ji poškodila.

Žádá proto, aby byly veškeré lživé informace popřeny a aby získala finanční kompenzaci. První stání v této kauze se má uskutečnit 18. září.

Ve vězení mezitím nadále zůstávají další dvě členky Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová a Marija Aljochinová. Za výtržnosti v pravoslavném chrámu si odpykávají dvouletý trest a na svobodu by se měly dostat příští rok v březnu.

Samucevičové nakonec moskevský soud změnil nepodmíněný trest na dvouletou podmínku. Prý uznal, že se žena "může napravit i bez izolace", uvedl tehdy mluvčí soudu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy