U slovenské obce Hatalov přistálo letadlo, vysadilo deset migrantů a uletělo na Ukrajinu

ČTK ČTK
4. 8. 2017 23:17
Deset indických migrantů ve čtvrtek večer vyložil u východoslovenské obce Hatalov zatím neznámý pilot malého letadla. Když k místu dorazily hlídky policie, letadlo už odletělo. Podle mluvčí policie budou cizinci vráceni na Ukrajinu, odkud letadlo přiletělo. Pilot je stíhán za převaděčství a za nezákonné překročení hranic.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Bratislava - Deset utečenců vyložilo u východoslovenské obce Hatalov malé letadlo, které před policií stihlo odletět zpět na Ukrajinu. Uvedla to v pátek slovenská média.

"Na základě telefonátu na linku 158 bylo zjištěno, že letadlo přistálo v Hatalově, v okrese Michalovce. Když dorazily policejní hlídky, letadlo už odletělo, ale na zemi nechalo deset osob," uvedla policejní mluvčí Denisa Baloghová. Policisté při prověřování zadržených cizinců zjistili, že pocházejí z Indie. Budou podle mluvčí vráceni na Ukrajinu.

K incidentu došlo ještě ve čtvrtek večer, kdy přelet letadla z Ukrajiny na Slovensko nejprve zaznamenali policisté sloužící na hranici v obci Petrovce; stroj totiž letěl nízko a v nezvyklé době. Uvědomili proto operační středisko, které informovalo všechny policejní hlídky v okolí.

Dosud neznámý pilot je stíhán za převaděčství a za nezákonné překročení hranic. Slovenští policisté o případu informovali ukrajinské pohraničníky, s nimiž se na páteční schůzce dohodli na dalších krocích při vyšetřování.

V listopadu 2015 na východním Slovensku havaroval ukrajinský vrtulník, nehodu nepřežilo sedm lidí, mezi nimi čtyři běženci z jihovýchodní Asie, včetně dvou žen. Stroj typu Mi-2 se zřítil asi 15 kilometrů od hranice. K pádu vrtulníku mohla přispět hustá mlha a také to, že stroj letěl nízko.

O dva měsíce dříve našel zemědělec na východním Slovensku malé letadlo, které nouzově přistálo na poli poblíž obce Nižný Hrušov, vzdušnou čarou asi 40 kilometrů od hranice s Ukrajinou. Ze stroje byly odstraněny identifikační znaky, zůstala pouze ukrajinská vlajka namalovaná na ocasu. Slovenské ministerstvo vnitra tehdy uvedlo, že bezpečnostní složky letadlo podobné někdejším práškovacím strojům Čmelák zaznamenaly a let sledovaly kvůli podezření z pašování cigaret.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy