Při teroristickém útoku na severu Kamerunu zemřeli tři lidé, atentátník se odpálil na tržišti

ČTK ČTK
21. 8. 2016 13:41
Nejméně tři lidé byli zabiti a 20 dalších zraněno dnes ráno při sebevražedném útoku na severu Kamerunu, kde operuje islamistická nigerijská skupina Boko Haram. "Muž na motocyklu se vyhodil do vzduchu poblíž tržiště ve městě Mora," řekl agentuře AFP člen kamerunských bezpečnostních sil. Mora poblíž hranice s Nigérií je sídlem Mnohonárodních bezpečnostních sil, což je smíšená ozbrojená jednotka zemí z oblasti Čadské pánve, Nigeru, Čadu, Nigérie a Kamerunu, které se proti Boko Haram spojily.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 21 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy