6. února 2000 (Evropa) - Při letu z afghánské metropole Kábulu do města Mazáre Šaríf na severu země zmizelo letadlo Boeing 727 patřící afghánské státní společnosti Ariana s více než 180 Afghánci na palubě. Po mezipřistáních v uzbeckém Taškentu, severokazašském Akťubinsku a Moskvě přistálo letadlo 7.2 na letišti Stansted u Londýna. Po 70 hodinách vyjednávání únosci propustili 10.2. všechny zbývající rukojmí (kolem 150) a vzdali se policii. 60 lidí požádalo v Británii o azyl, policie zatkla 19 osob.
25. května 2000 - Letadlo Airbus A300 společnosti Philippine Airlines s 290 lidmi na palubě za letu přepadl ozbrojený muž, který okradl cestující a vyskočil s padákem. Stroj poté přistál bez problémů na letišti v Manile. Únosce seskok nepřežil.
6. července 2000 - Tři vzdušní piráti s jordánskými pasy se pokusili zmocnit letadla na jordánské vnitrostátní lince a jeden z nich byl při zásahu jordánských bezpečnostních sil zastřelen. Únosci byli ozbrojeni a jeden z nich měl dokonce bombu. Tu použil proti jednomu členu bezpečnostní služby, který se mu snažil zabránit ve vstupu do kokpitu. Po detonaci bomby bylo zraněno patnáct cestujících.
28. července 2000 - Ozbrojený muž, který na letišti J.F.Kennedyho v New Yorku zajal dva piloty letadla připraveného k odletu, se po šesti hodinách vzdal policii bez použití násilí. Únosce po obsazení letadla Boeing 757 společnosti National Airlines připraveného ke startu do Las Vegas umožnil odchod všech cestujících, postupně propustil oba piloty a sám v letadle čekal na splnění předložených požadavků. Jediný známý požadavek se týkal vyjednávání s konzulátem Argentiny.
19. září 2000 - Kubánské letadlo (Antonov AN-2) s asi 16 až 18 osobami na palubě, které bylo uneseno krátce po startu z letiště Herradura v provincii Pinar del Río západně od kubánské metropole, se zřítilo do moře v oblasti Floridské úžiny. Záchranáři našli devět osob živých, jeden cestující nepřežil.
27. září 2000 - Dva členové posádky včetně pilota čínského letadla na vnitrostátní lince utrpěli zranění při pokusu jednoho z cestujících o únos stroje. Ochranka doprovázejí letoun Boeing 737 se 143 cestujícími na palubě útočníka ale přemohla a zabila jeho vlastním nožem. Stroj letící z města Pao-tchou v Autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko do metropole Peking nakonec přistál ve východočínském Ťi-nanu.
14. října 2000 (Evropa) - Letoun Boeing 777-200, letící na trase Džidda-Londýn, byl unesen dvěma saudskými Araby nad Středozemním mořem a po sedmi a půl hodinách nakonec přistál v Bagdádu bez obětí na lidských životech. Únosci se v Bagdádu po klidném vyjednávání vzdali policii - letadlo unesli, aby žádali práva pro saúdský lid. Boeing 777 se 16.10. vrátil do saudské metropole Rijádu a potom cestující pokračovali do Londýna.
11. listopadu 2000 - Na trase z dagestánské Machačkaly do Moskvy bylo uneseno ruské dopravní letadlo TU-154. Únosci donutili posádku změnit kurs na Izrael, kde letadlo se 49 lidmi na palubě, z toho deseti členy posádky, přistálo na jihoizraelské vojenské základně Uvda. Letadlo cestou do Izraele udělalo mezipřistání v ázerbájdžánském Baku, kde doplnilo pohonné hmoty. Únosce, 27letý Avar Achmed Amirchanov, se druhý den vzdal izraelským úřadům. Nikdo z cestujících ani z posádky nebyl zraněn.
30. ledna 2001 - Letadlo s 31 osobami na palubě kolumbijské společnosti Satena unesl ze San Vincente del Caguán (700 kilometrů jižně od Bogoty) do demilitarizované zóny kontrolované povstaleckou organizací Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) neznámý ozbrojenec; únos skončil 31.1. po pěti a půl hodinách, když únosce přemohli cestující za pomoci posádky.
15. března 2001 - Údajně bratr a syn bývalého čečenského ministra bezpečnosti Aslambeka Arsajeva a sám Arsajev unesli letadlo ruské společnosti Vnukovo Airlines na lince z Istanbulu do Moskvy se 162 cestujícími a 12 členy posádky. Požadavkem únosců, kteří letoun přinutili přistát v saúdskoarabské Medíně, bylo podle neoficiálních zdrojů ukončení ruské vojenské ofenzívy v Čečensku. Zásah, při němž byli osvobozeni zbylí rukojmí (47 lidí únosci propustili), si vyžádal tři oběti, včetně jednoho únosce.
26. dubna 2001 - Šest etiopských studentů (z toho jedna žena) uneslo letadlo typu Antonov-12 s 50 cestujícími na palubě z Etiopie do sousedního Súdánu. Druhý den propustili únosci všechny své rukojmí a vzdali se súdánským úřadům poté, co se jim dostalo záruky, že nebudou vydáni do Etiopie. Jeden z únosců, který se identifikoval jako Bagemberman Tebegne, sdělil, že jeho skupina prý unesla letadlo proto, aby "upoutala mezinárodní pozornost na hroznou hospodářskou a politickou situaci v Etiopii a na absenci svobod v této zemi".
11. září 2001 - Teroristé unesli čtyři letadla společností American Airlines a United Airlines. První dva stroje narazily do mrakodrapů Světového obchodního střediska (WTC) v New Yorku, třetí do budovy Pentagonu ve Washingtonu. Čtvrtý letoun se zřítil, aniž zasáhl cíl, v Pensylvánii nedaleko Pittsburghu. Vražedná akce organizovaná teroristickou sítí Al-Káida v čele s islámským radikálem Usámou bin Ládinem stála život na 3000 obětí, ve čtyřech letadlech zahynulo celkem 265 lidí.
20. března 2003 - Šestice mužů ozbrojená noži unesla letoun Douglas DC-3 kubánských aerolinií letící z Havany s 31 osobami na palubě a donutila pilota, aby přistál v Key West, které je vzdáleno 145 kilometrů od kubánských břehů. Všichni požádali v USA o azyl, byli však zadrženi a obviněni ze spiknutí za účelem násilného únosu letadla a násilí. Hrozí jim nejméně 20 let vězení. Většina posádky a pasažérů se vrátila na Kubu, někteří se rozhodli zůstat ve Spojených státech.
28. března 2003 - Turecký Airbus-310 byl unesen 19letým mladíkem na domácí lince Istanbul-Ankara. V letadle bylo 194 pasažérů a devět členů posádky. Mezi cestujícími byli dva turečtí poslanci a několik vysoce postavených úředníků. Letoun přistál na mezinárodním letišti v Aténách (kvůli nedostatku paliva), kde se únosce, který chtěl letět do Německa, propustil rukojmí a na ránem 29.3. se vzdal řeckým úřadům. Tvrdil, že je opásán dynamitem a že jeho příbuzní jsou drženi v tureckém vězení jako političtí oponenti.
1. dubna 2003 - Letadlo Antonov-24 kubánských aerolinií se 46 osobami na palubě unesené na vnitrostátní lince 31. března kubánským občanem přistálo na mezinárodním letišti v Key West na Floridě v USA. Únosce, který z letadla vystoupil s malým chlapcem v náručí, byl vzat do policejní vazby; dalších asi 30 cestujících včetně posádky bylo v pořádku. Letadlo nejprve přistálo na havanském letišti Josého Martího kvůli nedostatku paliva, po 12 hodinách pak vystoupila část nezraněných lidí včetně dětí a stroj krátce nato odletěl na Floridu.
10. ledna 2004 - Malý dopravní letoun společnosti American Airlines musel na vnitrostátní lince změnit trasu a přistát poté, co jeden z pasažérů po posádce požadoval nasměrování stroje do Austrálie. Oznámila to agentura AP s odvolání na americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Letoun s 19 cestujícími a pětičlennou posádkou bezpečně přistál na mezinárodním Dullesově letišti ve Washingtonu a pumovým útokem vyhrožující cestující byl vzat do vazby.
3. října 2006 - Letadlo tureckých aerolinií směřující z albánské metropole Tirany do Istanbulu unesl nad severním Řeckem osmadvacetiletý turecký občan Hakan Ekinci. Stroj donutily italské stíhačky přistát v Brindisi na jihu Itálie. Všech 107 cestujících a šest členů posádky Boeingu 737 neutrpělo újmu nazdraví. Únosce je údajně turecký vojenský dezertér; v Itálii se nyní snaží získat politický azyl.