Budovu v Istanbulu zachvátil požár. Neštěstí si vyžádalo nejméně 29 mrtvých

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 4. 2024 21:39
Při úterním požáru budovy v Istanbulu zemřelo nejméně 29 lidí. Podle médií to uvedly turecké úřady. Jedna další osoba je ve vážném stavu v nemocnici. Pátrání po obětech v budově, kde vypukl požár, skončilo. Příčiny požáru jsou zatím předmětem šetření, první teze mluví o incidentu při stavebních pracích. Policie několik lidí zadržela a vyslýchá je.
Turecká policie postává u budovy, v níž vypukl požár.
Turecká policie postává u budovy, v níž vypukl požár. | Foto: Reuters

Podle místního tisku začalo hořet kolem 12:00 SELČ v městském obvodu Beşiktaş v evropské části Istanbulu. Podle svědků oheň vzplál v podzemí budovy, kde se nachází noční klub. Požáru podle tisku předcházel výbuch. Neštěstí zřejmě souvisí s renovací klubu. Horní patra obytné budovy zasáhl hustý kouř.

Počet obětí během odpoledne rychle rostl a řada zraněných podle místního tisku zemřela po převozu do nemocnice. Po 17:00 SELČ se však počet mrtvých ustálil na 29. Turecká média napsala, že při požáru zemřeli všichni lidé, kteří v daný moment pracovali na renovaci klubu, či zaměstnanci podniku. Během postního měsíce ramadánu byl klub zavřený, takže se tam nenacházeli klienti. Otevřít měl znovu příští týden.

Úřady uvedly, že uvnitř budovy skončilo pátrání po obětech. Vyšetřovatelé do dnešního večera zadrželi osm lidí. Jsou mezi nimi majitel nočního klubu či vedoucí stavebních prací.

"Neevidujeme žádnou žádost o povolení pro stavbu nebo rekonstrukci," řekl po příjezdu na místo požáru istanbulský starosta Ekrem Imamoglu. Podle něj tak byly stavební práce nelegální, ale nebylo je vidět, protože vše se dělo v podzemních podlažích. Podle úřadu istanbulského guvernéra měl podnik platnou licenci, která mu byla vystavena v roce 1987 a obnovena byla v roce 2018.

 

Právě se děje

Další zprávy