Polská kuriozita: Jezevec se opil pivem

ČTK ČTK
30. 7. 2015 7:56
Samice vypila na pláži sedm lahví. Starají se o ni ochránci zvířat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Varšava - Ochránci zvířat se starají v Polsku o samici jezevce, kterou tento týden našli lidé na pláži v přímořském letovisku Rewal. Spala ve "společnosti" sedmi prázdných lahví od piva a silně páchla alkoholem, informovala polská média.

Samice jezevce, kterou její zachránci pojmenovali Wandzia, zřejmě všech sedm piv vypila. "Pravděpodobně zuby strhla z pivních lahví uzávěry," řekla portálu gazeta.pl Marzena Bialowolská z nadace, která se Wandzi ujala. Není také podle ní vyloučené, že zvíře ochutnalo zbytky piva po turistech a protože mu nápoj zachutnal, našlo si další lahve.

Zpočátku panovaly obavy, že Wandzia seznámení s alkoholem nepřežije, nicméně po dvou dnech začala jíst a také pít hodně vody. Nyní prý potřebuje hlavně klid.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy