Podejte mi chipsy! Policista zachránil život překvapivým zákrokem, video je hitem

Video Video
20. 7. 2021 9:11
Newyorský policista Ronald Kennedy pomohl zachránit život pobodanému mladíkovi v Harlemu. Ošetřující lékař potvrdil, že bez okamžitého zásahu strážce zákona by muž zemřel.
Policista řídil záchranu za pomoci lidí na ulici, kterým v klidu udílel příkazy. | Video: Twitter/ NYPDChiefOfDept

Kennedy si okamžitě po příjezdu na místo činu vyžádal od lidí pytlík chipsů, ty vysypal na zem. Poslal si pro lepicí pásku, kterou pytlík pevně připevnil na hruď zakrvácené oběti, která si stěžovala, že jí útočník zasáhl plíce.

Policista pohotovým zákrokem zabránil přisávání vzduchu do prostoru kolem plíce. Kdyby tak neučinil, hrozilo by, že orgán oběti zkolabuje.

Policista řídil záchranu za pomoci lidí na ulici, kterým v klidu udílel příkazy. Poté pobodaného muže převzali záchranáři. Podle BBC je oběť ve vážném, ale stabilizovaném stavu.

Videa z policejního zákroku si všimly zahraniční agentury, jejichž prostřednictvím se dostalo do světových médií. Na hlavní stránce webu o něm informuje mj. britská BBC.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do USA dorazil nový čínský velvyslanec Čchin, vztah obou zemí má podle něj potenciál

Nový čínský velvyslanec ve Washingtonu Čchin Kang po příjezdu do země popřál Spojeným státům, aby zvítězily nad covidem-19, a prohlásil, že vzájemné vztahy obou zemí mají velký potenciál. Zatímco agentura Reuters zdůrazňuje pozitivní tón velvyslancových prvních slov, AFP se zaměřuje na jeho proslulou nesmlouvavost a agresivitu. Střídání na postu velvyslance přichází v době, kdy jsou vztahy mezi oběma mocnostmi značně napjaté.

Čchin, jemuž je 55 let, donedávna působil jako náměstek ministra zahraničí se zaměřením na evropské záležitosti. V letech 2006 až 2014 byl mluvčím ministerstva zahraničí a tehdy proslul jako plamenný obhájce politiky své země. Jeho předchůdce na diplomatickém postu Cchuej Tchien-kchaj vedl úřad osm let a byl tak nejdéle sloužícím čínským velvyslancem v USA. O Čchinově jmenování kolovaly zvěsti, ale Peking ho dříve nikdy nepotvrdil. Zveřejnil až jeho fotografie v roušce s červenou vlajkou po příletu na Kennedyho letiště v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy