Podcast: Mafie tu je, ale není vidět, říká Češka, která v jižní Itálii učí herectví

Helena Truchlá Helena Truchlá
24. 1. 2023 10:24
Matylda Königová vystudovala herectví na pražské DAMU, pak ale odjela pracovat do slunečné Apulie. Potkala tam svého partnera, dnes učí divadlo přepracované italské ajťáky. "Pro můj přemotivovaný mladý pražský mozek to byla docela velká změna," říká v podcastu Středoevropanka. "Když nám v letních vedrech začal hořet pozemek, hasiči nám řekli, že neví, jestli stihnou přijet," vypráví.
Matylda Königová
Matylda Königová | Foto: Matylda Königová

Podcast Heleny Truchlé Středoevropanka najdete k poslechu na platformách: SoundcloudSpreakerSpotifyGoogle Podcasty a Apple Podcasty.

Podcast se Matyldou Königovou si můžete poslechnout zde:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Exploze plynové lahve v závodě na Teplicku vážně zranila pět lidí

Při výbuchu propanbutanové lahve v závodě v Košťanech na Teplicku bylo vážně zraněno pět lidí. Tři lidé utrpěli velmi vážná poranění a záchranáři je převezli do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. Pro jednoho člověka přiletěl vrtulník z Prahy, dalšího převáží vrtulník z Ústí a třetí jede sanitkou. Další dva zraněné vezly sanitky do ústeckého traumacentra, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Další výbuch podle hasičů nehrozí.

Událost se stala po 11. hodině v Hornické ulici. Evakuováni byli všichni pracovníci z haly, podle hasičů to bylo 17 lidí. Evakuace okolí podle hasičů není nutná. Mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová řekla, že na místo vyjeli kriminalisté.

Do firmy, která provádí revize propanbutanových lahví, přijelo několik desítek hasičů z šesti jednotek. "Vybuchl zbytkový propanbutan v servisované lahvi," řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Hasiči ochladili propanbutanové lahve uvnitř budovy. Plyn již nehoří. Nebezpečí dalšího výbuchu nehrozí, uvedli hasiči

Zdroj: ČTK
Další zprávy