Na hudebním festivalu v Darmstadtu čelily ženy dalším sexuálním útokům, policie šetří 26 případů

ČTK ČTK
31. 5. 2016 19:25
Po čtyřdenním hudebním festivalu v německém Darmstadtu šetří policie 26 případů sexuálních útoků na ženy. Napadené uvedly, že je obklíčily skupiny mužů a osahávaly je, podobně jako tomu bylo při silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem. Podle napadených šlo o muže jihoasijského vzhledu. Zatím byli zadrženi tři podezřelí, kteří jsou žadateli o azyl z Pákistánu, stíháni jsou však na svobodě.
Ženy protestující po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem (ilustrační foto).
Ženy protestující po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Berlín - Německá policie po čtyřdenním hudebním festivalu v hesenském Darmstadtu obdržela 26 oznámení o sexuálních útocích. Zadrženi zatím byli tři podezřelí - žadatelé o azyl z Pákistánu, napsala agentura DPA. Hudebního svátku, který se konal od čtvrtka do neděle, se zúčastnilo asi 400 000 lidí.

Ženy, které se na policii obrátily, uvedly, že v noci na neděli je podobně jako během silvestrovských incidentů obklopily a osahávaly skupinky mužů. Napadené rovněž tvrdí, že útočníci podle vzhledu pocházeli z jižní Asie.

Počet postižených se ještě může zvýšit. V úterý ráno darmstadtská policie uváděla, že na obtěžování si stěžovalo 18 žen. Trojice zadržených mužů je podle policejní zprávy ve věku od 28 do 31 let. Všichni tři byli později propuštěni, protože "nejsou důvody pro jejich držení ve vazbě".

Vyšetřováni jsou kvůli podezření ze sexuálního obtěžování a z urážek se sexuálním podtextem. Podle výpovědí žen se k nim muži nenápadně přibližovali a "téměř vždy je pak osahávali na intimních místech". Vše nasvědčuje tomu, že šlo o jednání se sexuálním záměrem, nikoli o pokus o krádež. Znásilnění, jako tomu bylo na silvestra v Kolíně nad Rýnem, žádné ženy v Darmstadtu nehlásily.

Podobné sexuální útoky, při kterých pachatelé často ženy okradou, jsou po incidentech ze silvestra v Německu ostře sledované. Během silvestrovské noci skupiny mladíků v několika německých městech hromadně napadaly a obtěžovaly ženy. Nejmasovější byly útoky v Kolíně nad Rýnem. Mezi silvestrovskými útočníky byli převážně mladí muži severoafrického původu, část z nich žádala v Německu o azyl.

Tyto incidenty vyvolaly v Německu značné pobouření a přispěly i k poklesu vstřícnosti, kterou Němci vůči uprchlíkům na začátku migrační krize projevovali.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy