Pilot sebevrah Andreas Lubitz si vedl tajný deník. Před tragédií napsal, že je "vše v pořádku"

Zahraničí Zahraničí
18. 9. 2015 13:21
Lubitz si psal záznamy jako součást terapie, uvedl na základě nových zjištění týdeník Der Spiegel. Před nehodou napsal, že je "obecně vzato vše v pořádku". Užíval čtyři druhy antidepresiv a svůj čin dopředu plánoval.
Foto: Reuters

Düsseldorf – Pilot Andreas Lubitz, který 24. března záměrně havaroval s letadlem společnosti Germanwings ve francouzských Alpách a připravil o život 150 lidí, si vedl deník.

Novou informaci zveřejnil na své webové stránce časopis Der Spiegel. Zápisky pilota má k dispozici prokurátor z Düsseldorfu.

Pilot si podle Der Spiegel vedl deník jako součást terapie, která ho měla zbavit psychických problémů.

Texty doprovázel "smajlíky" a na jedné stránce si zapsal: "Obecně vzato je vše v pořádku."

Prohlídka v domě také ukázala, že pilot užívat před tragédii celkem čtyři druhy antidepresiv.

Lubitz podle dřívějšího sdělení vyšetřovatelů svůj činu dopředu plánoval, a dokonce si zkoušel navedení Airbusu A320 na sestupný kurz při předcházejícím letu.

Závěrečná zpráva francouzských vyšetřovatelů se očekává na začátku příštího roku. Pravděpodobně bude doporučovat i opatření ohledně zavírání dveří pilotní kabiny a sledování zdravotního stavu pilotů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy