Pilot sebevrah Andreas Lubitz si vedl tajný deník. Před tragédií napsal, že je "vše v pořádku"

Zahraničí Zahraničí
18. 9. 2015 13:21
Lubitz si psal záznamy jako součást terapie, uvedl na základě nových zjištění týdeník Der Spiegel. Před nehodou napsal, že je "obecně vzato vše v pořádku". Užíval čtyři druhy antidepresiv a svůj čin dopředu plánoval.
Foto: Reuters

Düsseldorf – Pilot Andreas Lubitz, který 24. března záměrně havaroval s letadlem společnosti Germanwings ve francouzských Alpách a připravil o život 150 lidí, si vedl deník.

Novou informaci zveřejnil na své webové stránce časopis Der Spiegel. Zápisky pilota má k dispozici prokurátor z Düsseldorfu.

Pilot si podle Der Spiegel vedl deník jako součást terapie, která ho měla zbavit psychických problémů.

Texty doprovázel "smajlíky" a na jedné stránce si zapsal: "Obecně vzato je vše v pořádku."

Prohlídka v domě také ukázala, že pilot užívat před tragédii celkem čtyři druhy antidepresiv.

Lubitz podle dřívějšího sdělení vyšetřovatelů svůj činu dopředu plánoval, a dokonce si zkoušel navedení Airbusu A320 na sestupný kurz při předcházejícím letu.

Závěrečná zpráva francouzských vyšetřovatelů se očekává na začátku příštího roku. Pravděpodobně bude doporučovat i opatření ohledně zavírání dveří pilotní kabiny a sledování zdravotního stavu pilotů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy