reklama
 
 

Periskop: Příbuzní ukamenovali těhotnou, dostali trest smrti

AKTUALIZOVÁNO 19. 11. 2014
Foto: Tomáš Kunc
reklama
Středa 19. listopadu: Zprávy ze světa v rychlém přehledu.

Periskop: Příbuzní ukamenovali těhotnou, dostali trest smrti

Souhrn událostí

reklama
Čína

Kamion smetl přeplněný minibus

Jedenáct žáků mateřské školy zahynulo na východě Číny při srážce jejich přeplněného autobusu s kamionem. Tři další děti utrpěly zranění.

Neštěstí se odehrálo kolem 8:00 místního času a o život přišel i řidič minibusu, který přepravoval 14 dětí ve venkovské oblasti východočínské provincie Šan-tung. Místní policie uvedla, že minibus byl přeplněný; jeho maximální kapacita byla osm cestujících.

Podle agentury Reuters jde o nejnovější z řady nehod v zemi způsobených nevyhovující školní dopravou.

Pákistán

Trest smrti za ukamenování těhotné

Za ukamenování těhotné ženy byli dnes v Pákistánu odsouzeni k trestu smrti čtyři její příbuzní, včetně jejího otce, bratra a bratrance. Rodinní příslušníci napadli letos v květnu pětadvacetiletou Farzanu Ikbálovou na rušné ulici v Láhauru na východě země proto, že nesouhlasili s jejím sňatkem.

Vězení, ilustrační foto
Egypt

Další oběť H5N1

V Egyptě v úterý zemřela na ptačí chřipku již druhá žena během dvou dní.

Celkem jde o třetí letošní oběť onemocnění virem H5N1, uvedla agentura Reuters s odvoláním na prohlášení egyptského ministerstva zdravotnictví.

Nejnovější obětí se stala třicetiletá žena z provincie Mínja jižně od metropole Káhiry. V Egyptě bylo letos registrováno celkem sedm lidí nakažených tímto virem.

Čína hlásí třetí obět ptačí chřipky ŠANGHAJ (Čína) - Ptáci ve voliéře zoologické zahrady v Šanghaji na snímku z 24. listopadu. Čína týž den oznámila třetí lidskou oběť ptačí chřipky. Stala se jí pětatřicetiletá žena, která se virem H5N1 nakazila při kontaktu s nemocnou drůbeží a zemřela v úterý. (ČTK/AP)
Saúdská Arábie

Nevděčný ženich

Muž se v Saúdské Arábii rozvedl s novomanželkou hned v den jejich svatby. Stačilo mu k tomu málo - jen aby nevěsta zvedla závoj a on ji poprvé spatřil, napsal zpravodajský server The Times.

Před svatbou, která se konala ve svatém městě Medina, se tento pár nikdy neviděl tváří v tvář. Když nevěsta zvedla závoj, aby po svatebním obřadu zapózovala fotografům, novomanžel se zhrozil a okamžitě požádal o rozvod, což vyvolalo značný chaos.

Honduras

Mrtvá Miss

Honduraská policie po několika dnech intenzivního pátrání oznámila, že našla tělo zmizelé Miss Honduras Maríi José Alvaradové, která byla unesena několik dnů před svým odletem do Londýna na soutěž Miss World.

Jak informovala agentura Reuters, ještě před nálezem těla policie zadržela dva muže, které v souvislosti se zmizením vyslýchala.

Osmimilionový Honduras je zemí zamořenou násilnou kriminalitou s nejvyšším počtem vražd v přepočtu na počet obyvatel na světě.

Kambodža

Požár v nočním klubu

Pět lidí včetně zahraničního turisty uhořelo při požáru, který v úterý vypukl v nočním klubu v kambodžském městě Siemreap.

Požár vypukl v nočním klubu Hip Hop kvůli zkratu na elektrickém vedení, řekl provinční policejní náčelník Sort Nady.

V provincii Siemreap leží slavný kambodžský chrámový komplex Angkor, který je nejoblíbenější turistickou destinací v Kambodži.

autoři: Zahraničí, ČTK | 19. 11. 2014

    Hlavní zprávy

    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama