Tyto a další požadavky obsahuje také dopis, který organizace s názvem Šlapky zaslala kandidátům pro nadcházející prezidentské volby ve Francii.
V průvodu po bulváru Clichy, který je obchodem se sexem proslulý, byli také transsexuálové. Účastníci akce nesli transparenty s hesly jako "Sociální práva pro pracovnice sexu", "Práva pro prostitutky" nebo "Šlapky chtějí práva, a ne řečičky".
Akce se uskutečnila k nedělnímu čtvrtému výročí přijetí zmíněného zákona. Její organizátorky prohlašují, že "sexuální práci" si zvolily dobrovolně a dělají ji rády. Organizace Šlapky má i svou webovou stránku (www.lesputes.org), v jejímž záhlaví se říká: "Nejsme ani vinice, ani oběti. Jsme pyšné na to, že jsme šlapky."
Žádná diskuse s krajní pravicí
Dopis byl zaslán všem prezidentským kandidátům kromě zástupce krajní pravice Jeana-Marie Le Pena a nacionalisty Philippa de Villierse.
Transsexuálka, která se představila jako Camille Cabralová, ČTK řekla, že prostitutky nechtějí diskutovat s krajní pravicí, která k nim má nepřátelský postoj, ale s těmi, kdo přistupují k problémům společnosti pokrokově. Zároveň ale řekla, že větší pochopení pro prostitutky nemá ani levice.
"Žádáme (prezidentské kandidáty) Ségolene Royalovou, Nicolase Sarkozyho, Françoise Bayroua a další, aby uznali, že jsme pro společnost přínos," prohlásila.
Prostitutky z ulic mizí. Ale kam ?
Zákon, proti němuž dnes prostitutky protestovaly, umožňuje trestat je za aktivní i pasivní lovení zákazníků až dvěma měsíci vězení a pokutou až 3 750 eur (115 tisíc korun), formálně za narušení veřejného pořádku.
Jeho stoupenci tvrdí, že díky němu značně ubylo prostitutek v ulicích, podle kritiků ovšem jen proto, aby se přestěhovaly do oblastí, kde jsou víc ohroženy.
Prostituce sama o sobě na rozdíl od kuplířství není ve Francii zakázána. Za kuplířství je až sedm let vězení a 150 tisíc eur pokuty.