Ďábel je v detailu. Rus jako by zapomněl, kde se fotí, Ukrajinci toho hned využili

mk mk
21. 11. 2023 14:50
Neslavně pro ruskou armádu dopadl příspěvek, který na sociální síti Telegram zveřejnil poradce guvernéra Orelské oblasti Sergej Ležněv. Rus 14. listopadu nahrál snímky a videa z údajné humanitární pomoci pro obyvatele okupovaného města Kreminna ležícího v Luhanské oblasti. Den na to na místo zaútočily ukrajinské jednotky. Polohu šlo dobře lokalizovat i kvůli benzince v pozadí.
Poradce guvernéra v příspěvku napsal, že s vojáky rozdává humanitární pomoc pro obyvatele okupovaného města. | Video: X/DevanaUkraine, Reuters

Útok Ukrajinci mohli provést pravděpodobně právě díky Ležněvovu příspěvku. "Díky za tip, Sergeji Ležněve," napsal na Telegram v reakci s notnou dávkou ironie ukrajinský novinář Alexej Arťuch. Podle zpráv z místa útok nicméně nebyl fatální, nikdo při něm neutrpěl zranění.

Ležněva zkritizovala také ruská média. Prokremelský deník Kommersant napsal, že poradce vyzradil polohu ruských vojsk a vyprovokoval ukrajinskou armádu k útoku. List dodal, že Ležněv podobné příspěvky zveřejňuje na svém kanále skoro každý den.

Vlivný ruský vojenský bloger Alexander Koc doplnil, že z Ležněvových příspěvků okamžitě poznal známou čerpací stanici nacházející se před kontrolním stanovištěm na začátku města Kreminna. "Nepřítel to ví taky, protože tady byl. Všechno tu (Ukrajinci) znají a proto udeřili. Podobné příspěvky podle Koce bedlivě sledují nejen vojáci, ale i dobrovolné spolky, které armádu pravidelně informují.

Ležněv pro Kommersant odmítl, že by na úderu nesl vinu. "Ti, kteří sledují můj kanál, vědí, že vozíme do Kreminny humanitární pomoc. Rozdáváme vodu, jídlo nebo topivo z náklaďáků přímo na silnici, na obyčejné silnici, která spojuje několik měst," vysvětlil. Podle něj Ukrajinci na místo zaútočili zkrátka pro to, že jde o oblast těžkých bojů, kde k podobným událostem dochází poměrně často.

Smích Putina rychle přešel. Trapas při africké návštěvě dokresluje, kam Rusko kleslo (29. 9. 2023)

Putin učí se sluchátkem | Video: Twitter / @zvazdanews
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy