Muž v garáži tajně choval 850 hadů, měl i krajty

ČTK ČTK
20. 9. 2013 8:05
Pracovník amerického úřadu pro ochranu zvířat si prodejem plazů přivydělával.
V improvizovaném teráriu muž držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky. Ilustrační foto.
V improvizovaném teráriu muž držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky. Ilustrační foto. | Foto: Wikimedia Commons

New York - Osm set padesát hadů za statisíce dolarů tajně choval pracovník amerického úřadu pro ochranu zvěře, který si prodejem plazů přivydělával.

V improvizovaném teráriu ve městě Shirley (stát New York) podle policistů držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky.

Richard Parrinello držel hady v garáži. Na její nebezpečné nájemníky narazili inspektoři zdravotní pojišťovny během kontroly, kterou v domě provedli.

Jejím důvodem bylo podezření, že Parrinello oklamal zaměstnavatele a místo oznámeného léčení si tajně přivydělává.

Policisté po udání Parrinella sledovali týden, než hady zabavili. Jejich cenu odborníci odhadli na půl milionu dolarů (9,5 milionu korun). Muž je obviněn z nepovoleného podnikání a ilegálního chovu ohrožených a nebezpečných zvířat.

Krajty policie převezla do útulku zvířat ve státě Massachusetts.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy