Muž v garáži tajně choval 850 hadů, měl i krajty

ČTK ČTK
20. 9. 2013 8:05
Pracovník amerického úřadu pro ochranu zvířat si prodejem plazů přivydělával.
V improvizovaném teráriu muž držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky. Ilustrační foto.
V improvizovaném teráriu muž držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky. Ilustrační foto. | Foto: Wikimedia Commons

New York - Osm set padesát hadů za statisíce dolarů tajně choval pracovník amerického úřadu pro ochranu zvěře, který si prodejem plazů přivydělával.

V improvizovaném teráriu ve městě Shirley (stát New York) podle policistů držel i barmské krajty, které mohou dorůst až do devítimetrové délky.

Richard Parrinello držel hady v garáži. Na její nebezpečné nájemníky narazili inspektoři zdravotní pojišťovny během kontroly, kterou v domě provedli.

Jejím důvodem bylo podezření, že Parrinello oklamal zaměstnavatele a místo oznámeného léčení si tajně přivydělává.

Policisté po udání Parrinella sledovali týden, než hady zabavili. Jejich cenu odborníci odhadli na půl milionu dolarů (9,5 milionu korun). Muž je obviněn z nepovoleného podnikání a ilegálního chovu ohrožených a nebezpečných zvířat.

Krajty policie převezla do útulku zvířat ve státě Massachusetts.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy