Mimořádná zpráva

Muž na nádraží v Malmö vyhrožoval cestujícím, policie ho postřelila

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 6. 2019 16:54
Policie na vlakovém nádraží v jihošvédském Malmö v pondělí postřelila do nohou muže, který ohrožoval ostatní cestující. Policie podle agentury Reuters uvedla, že nikdo jiný nebyl zraněn. Úřady k případu přistupovaly jako k možnému teroristickému aktu, ale později policie uvedla, že přivolaní pyrotechnici na evakuovaném nádraží nenašli nic nebezpečného.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Fernando Valarino, který byl svědkem události, uvedl, že agresivního muže, kterého popsal jako třicetiletého holohlavého bělocha, považoval za psychicky nemocného. "Křičel a hrozil bombou," řekl. Muž podle něj k cestujícím hodil tašku a křičel, že má pistoli.

Cestující pak zavolali policii. "Poslali jsme tam hlídku, ale situace se vyhrotila. Policisté proto na muže vystřelili," citoval list Kvällsposten policejní mluvčí Evelinu Olssonovou. Policie sdělila, že neměla jinou možnost než kvůli mužovu chování takto zasáhnout.

"Policisté muže postřelili do obou nohou a nyní je v nemocnici. Dosud ale nebyl ochoten policii vysvětlit své počínání," řekla Olssonová.

"Stále si nejsme jistí, kdo to je," řekla mluvčí. "Nevíme, jestli měl bombu, ale pravděpodobně ne. Zřejmě nešlo o nic nebezpečného," řekla agentuře AP.

Ačkoli je Švédsko obecně považováno za klidnou a bezpečnou zemi, v případě Malmö to neplatí. Město je dlouhodobě nechvalně známé vysokou mírou kriminality. Případy střelby, žhářských útoků či vyřizování účtů za použití granátů zde nejsou výjimečné.

 

Právě se děje

Další zprávy