Muž na nádraží v Malmö vyhrožoval cestujícím, policie ho postřelila

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 6. 2019 16:54
Policie na vlakovém nádraží v jihošvédském Malmö v pondělí postřelila do nohou muže, který ohrožoval ostatní cestující. Policie podle agentury Reuters uvedla, že nikdo jiný nebyl zraněn. Úřady k případu přistupovaly jako k možnému teroristickému aktu, ale později policie uvedla, že přivolaní pyrotechnici na evakuovaném nádraží nenašli nic nebezpečného.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Fernando Valarino, který byl svědkem události, uvedl, že agresivního muže, kterého popsal jako třicetiletého holohlavého bělocha, považoval za psychicky nemocného. "Křičel a hrozil bombou," řekl. Muž podle něj k cestujícím hodil tašku a křičel, že má pistoli.

Cestující pak zavolali policii. "Poslali jsme tam hlídku, ale situace se vyhrotila. Policisté proto na muže vystřelili," citoval list Kvällsposten policejní mluvčí Evelinu Olssonovou. Policie sdělila, že neměla jinou možnost než kvůli mužovu chování takto zasáhnout.

"Policisté muže postřelili do obou nohou a nyní je v nemocnici. Dosud ale nebyl ochoten policii vysvětlit své počínání," řekla Olssonová.

"Stále si nejsme jistí, kdo to je," řekla mluvčí. "Nevíme, jestli měl bombu, ale pravděpodobně ne. Zřejmě nešlo o nic nebezpečného," řekla agentuře AP.

Ačkoli je Švédsko obecně považováno za klidnou a bezpečnou zemi, v případě Malmö to neplatí. Město je dlouhodobě nechvalně známé vysokou mírou kriminality. Případy střelby, žhářských útoků či vyřizování účtů za použití granátů zde nejsou výjimečné.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy