Mrtvá těla nalezená na vrcholu Mount Everestu jsou z minulé sezóny, oznámilo nepálské ministerstvo

ČTK ČTK
25. 5. 2017 23:57
Čtyři mrtvá těla, která byla nalezena ve stanu v nejvyšším výškovém táboře na Mount Everestu, nejsou horolezci z letošní lezecké sezóny. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na nepálské úřady. Těla ve dvou stanech našel ve výšce 8000 metrů nad mořem tým záchranářů, který se vydal pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Everestu zahynul o víkendu. Dva dny po nálezu těl nepálské ministerstvo cestovního ruchu informovalo, že se spojilo se všemi letošními expedicemi na nejvyšší horu světa a žádná z nich horolezce nepostrádá. Mohu s jistotou potvrdit, že těla nepatří horolezcům z letošní lezecké sezóny," uvedl zástupce ministerstva Durga Dutta Dhakal.
Mount Everest (ilustrační foto).
Mount Everest (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy