Rakouské městečko hledá poustevníka. Bude bez internetu a topení, odměnou je krásný výhled

Martin Novák Martin Novák
17. 1. 2017 15:37
Kdo se obejde bez televize, internetu, tekoucí vody a na jaře a na podzim i bez tepla, může získat pronájem v rakouské přírodě s krásným výhledem. A to rovnou zadarmo. Městečko Saalfelden am Steinernen Meer shání poustevníka do budovy vestavěné do skály, která je momentálně volná.
Pohled na Saalfelden.
Pohled na Saalfelden. | Foto: Wikimedia Commons / Guntram Hufler

Vídeň – Radnice patnáctitisícového rakouského městečka Saalfelden am Steinernen Meer nedaleko Salcburku vypsala neobvyklé "výběrové řízení". Hledá poustevníka.

Podle zprávy, kterou zveřejnil deník Die Welt, městečko shání obyvatele pro opuštěnou poustevnu ve výšce 1400 metrů nad mořem.

Odměnou mu bude nádherný výhled do okolí, ale zároveň se musí v budově vestavěné do skály uskromnit. V poustevně není tekoucí voda, elektřina, topení ani internet.

Zájemce navíc nemůže počítat s platem a musí splnit jednu podmínku: mít vztah ke křesťanské víře, uvádí místní farář Alois Moser.

Dotyčný bude v kontaktu s lidmi, protože na poustevnu míří hlavně v létě mnoho turistů a poutníků, kteří se často chodí pomodlit do zdejší kaple.

"Život v poustevně je prostý a jednoduchý. Pro toho, kdo se neobejde bez televize, počítače a ústředního topení, není toto obydlí tím pravým," uvádí dále Moser na internetu.

Místo má dlouhou tradici – v "jeskyni" křesťanští poustevníci působí už od druhé poloviny sedmnáctého století. Nyní je však opuštěná, podle webových stránek Saalfeldenu se její poslední obyvatel, vídeňský kněz a psychoterapeut Thomas Fieglmüller, vrátil domů.

Uchazeči o místo mají kontaktovat na webových stránkách městečka přímo faráře. Poustevna je obyvatelná od dubna do listopadu, uzávěrka přihlášek je 15. března.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Elitní parkurová série Global Champions, která měla vyvrcholit na podzim v Praze, se už letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru nerozběhne. Zástupci seriálu, v němž závodí i česká jezdkyně Anna Kellnerová, sezonu obnoví příští rok. Oznámili to na webu soutěže.

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

před 20 minutami

Mistry pěvce norimberské ve Státní opeře nahradí Tristan a Isolda

Listopadové uvedení opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští, které mělo být vrcholem sezony v pražské Státní opeře, nahradí Tristan a Isolda. Důvodem jsou stávající hygienická opatření, která velkým divadlům komplikují zkoušení mnohočlenného orchestru a sboru, stejně jako omezení mezistátní dopravy a nepřítomnost zahraničních umělců. "Karanténou způsobené zpoždění neumožňuje odpovědně nastudovat očekávaný operního opus," vysvětluje ředitel Národního divadla Jan Burian. Na programu místo toho bude jiný, méně výpravný a také pro sbor méně náročný Wagnerův titul Tristan a Isolda. Ten uvede Státní opera 26. listopadu. Předprodej vstupenek začne 1. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy