Další obvinění v kauze udušení migrantů v chladírenském voze. Muž prý naváděl řidiče

ČTK ČTK
5. 2. 2019 18:35
V případu úmrtí 71 migrantů v odstaveném chladírenském voze poblíž rakouského města Parndorf v srpnu 2015 maďarská policie obvinila dalšího bulharského občana. Toho podle agentury MTI viní z nabírání a instruování řidičů, kteří migranty nelegálně převáželi přes hranice.
Dodávka, ve které se udusilo 71 uprchílků
Dodávka, ve které se udusilo 71 uprchílků | Foto: ČTK

Podle prokuratury v jihomaďarském městě Kecskemét byl obviněný Bulhar členem mezinárodní pašerácké sítě, kterou opustil krátce před parndorfským neštěstím. Podílel se ale na třech případech nelegálního pašování lidí.

"Nedostatek pohybu, vody, jídla a čerstvého vzduchu, vysoké teploty a vlhkost způsobovaly těm lidem značné tělesné a duševní utrpení," řekl místní státní zástupce László Nánási.

Případ zemřelých migrantů nalezených na dálnici mezi Budapeští a Vídní převzalo od Rakouska Maďarsko, protože migranti zemřeli ještě před přejezdem hranic.

Čtyři Bulhary a jednoho Afghánce již kecskemétský soud poslal za pašování lidí do vězení loni v červnu, tresty se pohybovaly od 20 do 25 let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

před 1 hodinou

Policie v Ohiu postřelila mladou černošku, ta zemřela

Policie ve městě Columbus v americkém státě Ohio v úterý postřelila mladou černošku, dívka na následky zranění zemřela. Strážníci podle úřadů i rodiny zemřelé na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení o násilném incidentu. Informovala o tom agentura Reuters.

Střelba se odehrála krátce předtím, než soudce v Minneapolisu oznámil, že porota shledala bývalého policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu Chuavin loni v květnu při zatýkání klečel na krku.

Policie v Ohiu zveřejnila záběry z kamer na uniformách policistů několik hodin po úterní střelbě. Policejní ředitel Michael Woods uvedl, že strážníci na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení, že se v jihovýchodní části města schyluje k útoku nožem. Podle videozáznamu policie dorazila k domu, před nímž stála skupina lidí. Mladá žena, která měla patrně v ruce nůž, se rozeběhla k další ženě. Policisté pak začali na útočnici střílet a ta se skácela k zemi. Nedaleko jejího těla podle videozáznamu patrně ležel kuchyňský nůž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy