Livia Klausová velvyslankyní

Livia Klausová velvyslankyní
Bývalá první dáma České republiky Livia Klausová jde předat pověřovací listiny slovenskému prezidentovi Ivanu Gašparovičovi.
Vyslání Livie Klausové na Slovensko prosazoval prezident Miloš Zeman. Spekuluje se o tom, že to bylo za její podporu v Zemanově prezidentské kampani. Klausová v té době prohlásila, že by nechtěla jako první dámu Therese Schwarzenbergovou, jelikož neumí česky.
Bývalému šéfovi české diplomacie Karlu Schwarzenbergovi vadilo, že je na post do Bratislavy prosazovaná kandidátka, jež není kariérní diplomatkou.
Foto: Pavol Urbi, Aktualne.sk
17. 12. 2013 11:30

Bratislava - Bývalá první dáma České republiky Livia Klausová nyní zastává významnější funkci než její manžel, exprezident Václav Klaus.

V pondělí se ujala funkce velvyslankyně na Slovensku poté, co předala pověřovací listiny slovenskému prezidentovi Ivanu Gašparovičovi.

Podívejte se na slavnostní ceremoniál.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 16 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy