Lidé se ji snažili zachránit. Žena se zatím na svém potápějícím se autě fotila

Video Video
18. 1. 2022 16:11
Obyvatelé Manoticku, předměstí kanadské metropole Ottawy, použili v neděli odpoledne kajak, aby zachránili ženu, jejíž auto se po jízdě na zamrzlé řece propadlo pod led. Lidé, kteří byli svědky incidentu, zveřejnili na sociálních sítích videa, na nichž je vidět, jak se vozidlo řítí po zamrzlé řece Rideau.
Lidé zachraňovali ženu z potápějícího se auta. Co předvedla na kapotě, je pobouřilo. | Video: Reuters, Twitter/Linda Douglas, Douga&Joann Stephenson, TikTok/itscarolineanderson

Lynda Douglas Kurylowiczová, která na internetu zveřejnila sérii fotografií z této události, označila pro CNN za "bezohledné" pořizování selfie, ke kterému se rozhodla řidička, když stála na kapotě do vody se propadajícího vozu.

Na snímcích ze sociálních sítí jsou poté vidět dva lidé, kteří táhnou modrý kajak směrem k místu nehody. Žena na něj nasedá a je vytažena pomocí lana přivázaného ke člunu. "Ach jo. Asi půjdu pěšky," prohlásila podle serveru Daily Mail řidička, když vystoupila na pevnou zem. Mezitím Lynda Douglas Kurylowiczová zavolala záchranáře přes linku 911.

Kolem půl páté dorazila policie a ženu obvinila z nebezpečného řízení motorového vozidla, ačkoli jízda po zamrzlé vodě sama o sobě není v Kanadě nezákonná, píše server. "Tato část řeky má ve srovnání s jinými úseky tenký led," uvedla ottawská policie v tiskové zprávě s výzvou k obyvatelům, že "žádný led není bezpečný".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

První odhady australských voleb ukazují, že opozice zřejmě odstaví od moci vládnoucí kabinet

Opoziční Labouristická strana v Austrálii patrně odstaví od moci kabinet současného konzervativního premiéra Scotta Morrisona. Ukazují to projekce australských televizních stanic. Výsledek dnešních parlamentních voleb je zatím nejistý a zřejmě bude velmi těsný, Morrison ale s největší pravděpodobností nebude mít dost křesel na to, aby mohl sestavit vládu i pro čtvrté volební období. Dosavadní sčítání hlasů naznačuje, že lidé tentokrát více volili i menší politické strany.

Poslední volební místnosti se na západě země uzavřely v 18:00 místního času (poledne SELČ). Dnešní průzkum společnosti Newspoll přisuzoval labouristům podporu 53 procent hlasů.

Morrisonova koalice nyní ve 151členné Sněmovně reprezentantů drží nejtěsnější většinu 76 křesel. Labouristická strana slibuje větší výdaje na péči o děti i seniory, stávající koalice pak lepší řízení ekonomiky v době, kdy se v Austrálii kvůli pandemii covidu-19 prohloubil rozpočtový deficit. Morrison slíbil, že pokud bude znovuzvolen, jeho vláda sníží daně a zmírní tlak na růst životních nákladů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na pochod Praha-Prčice se dnes po dvouleté pauze vydalo přes 17 500 turistů

Na trasy pochodu Praha-Prčice se dnes po dvouleté covidové pauze vydalo 17 508 turistů. První z nich vyrazili na trať už před 05:00. Po poledni se začali vracet účastníci kratších tratí a cyklisté. Před 13:00 zatím do cíle nedorazil žádný z účastníků nejdelší sedmdesátikilometrové trasy. Všichni se musí vrátit do dnešních 20:00.

Pořadatelé museli počet účastníků omezit kvůli výluce železničního provozu mezi Olbramovicemi a Chotovinami. Na trasy se tak vydali jen ti, kteří se dopředu elektronicky zaregistrovali, informovala za pořadatele Dana Horáková.

Letos se tak zájemci nemohli registrovat až na startu, jak byli zvyklí, pouze ukazovali QR kódy. "Potřebovali jsme zastropovat trasy, proto jsme registraci uzavřeli dva dny před pochodem. Kvůli rekonstrukcím železniční trati jsou trasy kyvadlové dopravy delší, posílili jsme i dopravu na jih," uvedla Horáková. Pořadatelé ocenili, že jim letos ubyla práce s penězi.

Trasy pro pěší měří od 23 do 70 kilometrů, přičemž nejdelší začíná v Praze. Část z 21 tras je vyhrazena pro cyklisty. "Cyklisti mají samostatné trasy od roku 2006, chtěli jsme zabránit nebezpečí, protože se míchali do tras pro pěší," doplnila Horáková.

Nejoblíbenější je dětská trasa z Votic dlouhá 23 kilometrů. "Využívají ji i senioři, kterým už to tolik nechodí. Vozíčkářská trasa začínala v Miličíně, vyrazilo na ni 98 vozíčkářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy