Letoun amerického námořnictva nezvládl přistání na ranveji, skončil v moři

ČTK ČTK
21. 11. 2023 6:29
Letoun amerického námořnictva nezvládl přistání na ranveji, skončil v moři

Hlídkový letoun amerického vojenského námořnictva P-8A přejel přistávací dráhu a skončil v mořském zálivu na Havaji. Oznámila to agentura AP s odvoláním na mluvčího americké námořní pěchoty, na jejíž základně Kaneohe Bay se incident přihodil. Přivolaní záchranáři se na místě od vojáků dozvěděli, že všech devět lidí na palubě stroje se bezpečně dostalo na břeh a nikdo nebyl zraněn, dodala AP s odvoláním na mluvčí pohotovosti v Honolulu Shayne Enrightovou.

"Zdá se, že všichni zúčastnění byli zachráněni," řekl mluvčí Pobřežní stráže Ryan Fisher; stráž byla podle něj připravena k zásahu, ale záchranné operace byly rychle odvolány.

Mluvčí námořní pěchoty Orlando Perez neposkytl další informace. Základna se nachází asi 16 kilometrů od Honolulu na ostrově Oahu.

Letouny P-8A se používají pro hlídkování, protiponorkový boj a k získávání zpravodajských informací cestou elektronickému průzkumu. Tyto stroje vyrábí firma Boeing a sdílejí mnoho dílů s civilním dopravním letounem Boeing 737.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy