Leonardo DiCaprio vyráží do boje proti globálnímu oteplování

ČTK ČTK
16. 9. 2014 21:34
Generální tajemník OSN Pan Ki-mun jmenoval hollywoodského herce Leonarda DiCapria poslem míru Spojených národů.
Leonardo DiCaprio.
Leonardo DiCaprio. | Foto: Profimedia

New York - Generální tajemník OSN Pan Ki-mun jmenoval hollywoodského herce Leonarda DiCapria poslem míru Spojených národů s přednostním zaměřením na boj proti globálnímu oteplování. Herec v roce 1998 založil nadaci zaměřenou na ochranu životního prostředí.

"Pan DiCaprio je věrohodným hlasem ekologického hnutí a disponuje značnými prostředky, aby toto poselství šířil," řekl šéf světové organizace na tiskové konferenci.

Pan Ki-mun filmovou hvězdu ze snímků jako je Titanic, Počátek, Velký Gatsby nebo Vlk z Wall Street rovněž pozval, aby příští úterý promluvila na klimatickém summitu OSN v New Yorku.

"Je čas jednat, naše odpověď na klimatickou krizi v příštích letech nepochybně rozhodne o osudu lidstva a naší planety," řekl herec citovaný v tiskové zprávě OSN. DiCaprio dodal, že "cítí morální závazek" ujmout se této nové role.

Leonardo DiCaprio by se rovněž měl tuto neděli zúčastnit velkého pochodu pro podnebí v New Yorku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy